12. jūnijs, 2024, Trešdiena

Nora, Lenora, Ija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Makšķerēšanas kartes iespējams iegādāties arī internetā

30.08.2011 14:29

Šobrīd makšķerēšanas kartes iespējams iegādāties ne tikai makšķerēšanas karšu izplatīšanas vietās (specializētajos makšķernieku veikalos, Latvijas pasta nodaļās u.c.), bet arī elektroniski interneta mājas lapā www.makskeresanaskarte.lv.  Makšķernieki elektroniski var iegādāties gada un īstermiņa (trīs mēnešu) makšķerēšanas kartes, kas pēc dizaina neatšķiras no tipogrāfijā izgatavotajām.

Lai elektroniski iegādātos makšķerēšanas karti, personai mājas lapā norādītajos laukos jāizvēlas kartes veids, jāieraksta vārds, uzvārds un personas kods. Personām, kurām nav Latvijas Republikas personas koda, ir jāieraksta personas apliecinoša dokumenta numurs, uz kā vārda tiek pirkta karte.

Gada makšķerēšanas kartes derīguma termiņš ir automātiski uzstādīts no tekošā gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Izvēloties īstermiņa (trīs mēnešu) makšķerēšanas karti, ir jānorāda vēlamais sākuma datums, un kartes beigu termiņš tiek aprēķināts automātiski, 3 mēneši no ierakstītā sākuma datuma, bet ne ilgāks par tekošā gada 31. decembri. Uz visām nopirktajām kartēm ir norāde, ka makšķerēšanas karte ir derīga, uzrādot inspektoram personas apliecinošu dokumentu.

Pirms apmaksas veikšanas ir nepieciešams atzīmēt lauku, kur tiek apstiprināts, ka pircējs ir iepazinies ar makšķerēšanas kartes lietošanas noteikumiem, kurus turpat mājas lapā var aplūkot latviešu, krievu un angļu valodās. Pirkšanas iespēja tiek liegta, kamēr visi lauki nav aizpildīti pareizi. Veicot apmaksu internetā, tiek saņemts apstiprinājums par apmaksu, un iegādāto karti ir iespējams lejupielādēt un izdrukāt. Uz izdrukas ir redzams kartes attēls, makšķernieka vārds, uzvārds, personas kods, kartes derīguma termiņš un kartes unikālais numurs, kurš katrai iegādātai kartei ir atšķirīgs, jo mainās automātiski augošā secībā.

Dodoties makšķerēt, nepieciešams paņemt līdzi izdrukāto makšķerēšanas karti, jo saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumu Nr. 1498 „Makšķerēšanas noteikumi” 2. punktu, makšķerēšanas laikā ir jābūt līdzi derīgai makšķerēšanas kartei un personas apliecinošam dokumentam, kas ļauj identificēt personu.

Inspektori elektroniski iegādātās makšķerēšanas kartes autentiskuma pārbaudi veiks ar bezmaksas īsziņu palīdzību, kurā norādīs makšķerēšanas kartes unikālo numuru. Uzreiz pēc īsziņas nosūtīšanas inspektors saņems bezmaksas atbildes īsziņu, kurā ir norādīts kartes derīguma termiņš, īpašnieka vārds, uzvārds, personas kods, vai personas apliecinoša dokumenta numurs, gadījumos, kad kartes īpašniekam nav personas koda.

Interneta mājas lapas www.makskeresanaskarte.lv, kas ir pieejama latviešu, krievu un angļu valodās, darbību nodrošina oficiālais makšķerēšanas karšu izplatītājs Latvijā SIA „LEARDS” sadarbībā ar SIA „City Credit”.

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930