12. jūnijs, 2024, Trešdiena

Nora, Lenora, Ija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Laša kauss Salacgrīvā

07.04.2014 11:23

5.aprīļa agrā rītā Vecsalacās pulcējās makšķernieki, lai piedalītos Salacgrīvas novada domes organizētajās sacensībās taimiņu un lašu makšķerēšanā ar spiningu vai mušiņmakšķeri „Salacgrīvas Laša kauss 2014.” Sacensībās piedalījās 18 komandas, kopskaitā 72 dalībnieki, starp kungiem arī divas dāmas. Pēc oficiālās sacensību atklāšanas makšķernieki labākās copes vietas un lielākas zivs meklējumos vīri izklīda, lai pēcpusdienā atgrieztos – svērtu, mērītu un apbrīnotu iegūto lomu, vai apspriestu dienas neveiksmes un gūtu labas mācības no šīs dienas veiksminiekiem. 

 

Laša kausa sacensību dalībniekus uzrunāja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs „Liels paldies, ka esat pie Salacas un jūsos ir interese par mūsu upi, šīm sacensībām un zivīm. Prieks redzēt dalībniekus o Lietuvas un Igaunijas, cerams, ka viņi nav pārlieku sabēdājušies, jo līdz godalgotajām vietām nedaudz pietrūka.”

Paziņojot sacensību rezultātus galvenā tiesnese Inese Koluškina sacīja „Jūs droši vien domājat, ka šodien nav zivju diena – pavisam ir noķertas 19 zivis, 6 laši (35,9kg) un 13 taimiņi (35,6 kg), kopsvarā 71,5 kilogrami . 19 vīriem veicās un viņi tika pie zivīm, bet kopumā vērtējot – tiešām šī nebija zivju diena, jo diemžēl septiņām komandām šī diena nebija veiksmīga un bija jāiztiek bez lomiem.” Pagājušajā gadā makšķerniekiem veicās labāk - 31 dalībnieks noķēra zivi un 14 komandas. Pavisam kopējais svars Taimiņi 35,6 kilogrami, laši 35,9 kg.

Lielāko taimiņu sacensību vēsturē izvilka Ingus Homka no komandas H – 4 – 5,5 kilogrami un 87 centimetri, otrais Salackrasti I komandas pārstāvis Ģirts Kalniņš ar 3,5 kilogramus smago un 73,5 centimetrus garo taimiņu, trešais Ilmārs Lūsis ar 3,4 kilogramu un 77 centimetru garo zivi.

Lašu makšķerēšanas sacensībās trešā vieta Uģim Grosam no komandas Pieninieki (6,9 kg, 99,5 cm), otrais Salackrasti I komandas pārstāvis Ainārs Rumka ar 7,8 kilogramu smagu un 101 centimetru garu lasi. Lielāko, smagāko un varenāko šo sacensību lasi (8,1 kg un 105 cm) pievarēja Raivis Bērziņš no Salackrasti I komandas. Viņam ne tikai pirmā vieta, bet arī šī gada Laša karaļa tituls.

Komandu kopvērtējumā uzvaru svinēja vietējie – Salackrasti I komanda – Raivis Bērziņš, Ainārs Rumka, Ziedonis Kalniņš un Ģirts Kalniņš. Viņu loms – trīs zivis kopsvarā 15,9 kilogrami. Otrā vieta komandai Izumi – Aivars Mucenieks, Oļegs Sumčenko, Arnis Birzgalis un Ralfs Jubelis - 8,4 kilogrami, trīs zivis. Trešā vietā ar divām noķertajām zivīm 7,1 kilogrami kopsvarā komanda Team Agat – Ainārs Eglītis, Juris Boldirevs, Konstantīns Koļesņikovs un Uģis Circenis.

Šogad sacensību taimiņu un lašu makšķerēšanā ar spiningu vai mušiņmakšķeri „Salacgrīvas Laša kauss 2014.” Uzvarētāji saņēma Salacgrīvas novada domes sarūpētās balvas, bet laša karalis arī komandas Lašiem būt Alūksnē dāvāto balvu. Bet par sātīgām brokastīm un gardām pusdienām rūpējās SIA Kuivižu enkurs saimnieces.

Kad sumināti uzvarētāji sacensību dalībnieki upē mazgājot sapoš kopīgai fotogrāfijai savu lomu un var tapt kopīga bilde.

Par savu šī gada uzvaras lomu Laša karalis Raivis Bērziņš saka „man veicās, viens kolēģis iedeva mānekli, otrs parādīja kur jābrauc, man atlika tikai izvilkt.... šis nav mans lielākais loms, esmu noķēris pāri par desmit kilogramiem smagu lasi. Ar tik lielu zivi nav viegli tikt galā – ilgi cīnījāmies, beigās kad zivs jau bija pievilkta pie krasta Ziedonis aiz astes palīdzēja izvilkt.”

Satiktie lietuviešu komandas dalībnieki no Klaipēdas uz šīm sacensībām brauc ne jau pirmo gadu. Tās pārstāvis Gintaras Zaksas stāsta „Salacā makšķerējam vismaz desmit gadus, ja vien ir iespējas piedalāmies šajās sacensībās, braucam kā uz skaistākajiem svētkiem. Jūsu upe Salaca ir skaistākā upe kādā esmu makšķerējis, un makšķerējis es esmu daudzās pasaules upēs. Priecē, ka tepat blakus Latvijā, 450 kilometrus no mājām, ir tāda skaista, zivīm bagāta upe Salaca. Jūs sargājat savu upi un zivis, un mums ir iespēja noķert tādus skaistus eksemplārus, pie mums Lietuvā tādas iespējas nav. Šogad smaga cope, zems ūdens, mazliet pietrūka līdz medaļām. Bet nekas, mēs ar prieku braucam pie jums. Domāju, ka mūsu lielā zivs vēl dzīvo Salacā un mūs gaida, un mēs to noteikti noķersim.”

Ilga Tiesnese

[p24632|s] [p24633|s] [p24634|s]

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930