25. oktobris, 2020, Svētdiena

Beāte, Beatrise

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Gada farmaceits 2015. dzīvo Salacgrīvā

16.02.2016 10:17

Gada farmaceits 2015. dzīvo Salacgrīvā

12.februārī Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma notika Latvijas Ārstu biedrības rīkotais pasākums Gada balva medicīnā. Balvas pasniegšanas svinīgo ceremoniju kolēģiem, draugiem un sadarbības partneriem vadīja ārsti Jānis Ģīlis un Dace Matule.

Šis vakars bija par cilvēkiem, kuri pašaizliedzīgi un ar mīlestību uz savu darbu ir mūsu rītdienas drošība. 

Diemžēl Latvijas Valsts prezidents nevarēja ierasties uz svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju, bet viņa apsveikumu klātesošajiem nolasīja pasākuma vadītājs. “Paldies par medicīnas darbinieku nesavtīgo un pašaizliedzīgo darbu Latvijas iedzīvotāju ārstniecībā un veselības saglabāšanā. Aicinu aizdomāties, ka aiz šīm nominācijām stāv neskaitāmi medicīnā strādājoši speciālisti, ārsti, māsiņas, māsu palīgi un asistenti, kuri ikdienā dara svētīgu un nenovērtējamu darbu rūpēs par cilvēku visdārgāko – veselību. Slimība nešķiro ne jaunus ne vecus, tā skar vienkāršus cilvēkus un valstu prezidentus. Mūsu medicīnas iestādēs strādā izcili, pašaizliedzīgi, pieredzes bagāti un iejūtīgi medicīnas darbinieki. Viņi ikdienu palīdz cilvēkiem glābjot viņu dzīvības un ļaujot dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. No visas sirds pateicos par to.”

Klātesošie ar skaļiem aplausiem vēlēja Latvijas valsts prezidentam ātru izveseļošanos un jums īpašu izturību un gudrību šajā laikā.
Šogad tika pasniegtas 12 balvas, katrs no nomināciju uzvarētājiem saņēma mākslinieka Armanda Jēkabsona īpaši šim notikumam izstrādātu oriģināldarbu – Dzīvības asnu, kurš simbolizē visvērtīgāko un dārgāko, kas pieder ikvienam no mums, – dzīvību un veselību. Pacienti šogad balsoja par gada labāko ārstu, zobārstu, farmaceitu, funkcionālo speciālistu, māsu, vecmāti un ārsta palīgu. Tradicionāli „Gada balvu medicīnā” pasniedza arī nominācijās „Gada cilvēks medicīnā”, „Gada notikums medicīnā”, „Gada slimnīca”, „Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šogad balvu par mūža ieguldījumu saņēma onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns. Nominanti saņēma arī saldumu grozu no a/s Laima un trīs tējkarotes zāļu devu katrai dienai no a/s Latvijas balzāms.
Gada balvu medicīnā – gada farmaceits pasniedza a/s Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.
Uzrunājot klātesošos, viņš sacīja “Grindeks darbinieki ar lielu mīlestību un pateicību jau vairākus gadus atbalsta šo mūsu mīļajai nozarei spilgto un nozīmīgo notikumu. Ar lielu pārliecību, ka tas vairo pozitīvās emocijas padara mūsu dzīvi krāšņāku, man ir liels gods teikt paldies nozares speciālistiem, kuri ar savu nesavtīgu darbu, pacietību un iecietību rūpējas par cilvēces lielāko vērtību – veselību. Tas ne vienmēr ir viegli un vienkārši, bet jūsu visu galvenā balva ir pacientu pozitīvās emocijas mīlestība, kas seko jums ikdienā un dara jūsu darbu vieglu un uz rezultātu virzītu. Esmu ļoti pagodināts, ka šodien man ir iespēja nosaukt labāko nominācijā gada farmaceits.”
Šogad gada balvai medicīnā nominācijai labākais farmaceits izvirzīti Vineta Dzene, Janīna Kupšāne, un mūsu Maiga Liepiņa.
Īsā prezentācijā par SIA "Liep" farmaceiti Maigu Liepiņu sacīja – viņa medicīnā dzīvo visu savu mūžu – sākumā kā vecmāte, vēlāk kā farmaceite. Savulaik strādājusi Bērnu klīniskās slimnīcā aptiekā, bet sagaidot pensijas vecumu, Maiga Liepiņa atvērusi savu aptieku Salacgrīvā. Mīlestību uz farmāciju mantojuši gan viņas meita, gan mazdēls.

Saņemot balvu, Maiga Liepiņa ļoti liels paldies sacīja saviem mīļajiem pacientiem Salacgrīvā. Saviem kolēģiem farmaceitiem viņa vēlēja izkopt tās īpašības, kuras mums neviens nevar atņemt. Tā ir brīvības izvēle savā darbībā, zināšanas, goda prāts un sirdsapziņa. “Man patīk palīdzēt cilvēkiem un būt vajadzīgai, “ viņa sacīja, “lai mums visiem kopā izdodas.”
Gada labāko farmaceitu sveica arī Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs “jūs uz šīs skatuves nestāvat kādas nejaušības vai pārpratuma pēc. Ja atceraties, tad nedaudz vairāk kā gadu atpakaļ, jūs stāvēt uz kultūras nama skatuves kādā jaukā pilsētā Salacgrīvā, kur salacgrīvieši lielā vienprātībā sumināja Jūs par gada cilvēku Salacgrīvā. Skaistā un brīnišķīgā pilsēta Salacgrīva, kuru mēs asociējam ar jūras šalkoņu, ar priežu smaržu, ar Salacu, kas tai tek cauri, nevarētu būt tik brīnišķīga, bez tādiem cilvēkiem kā Jūs! Esmu šeit un saku paldies par jūsu daudzu gadu devumu un paldies par svētkiem. Jo šovakar pateicoties Jums, Salacgrīvā ir svētki!”

Jau pēc svinīgās balvas pasniegšanas ceremonijas Maiga Liepiņa nelielā sarunā neslēpa savu prieku par saņemto balvu “es pateicos visiem, kuri par mani ir balsojuši. Tas ir apliecinājums manam darbam, gandarījums ir liels, paldies visiem. 24 gadus atpakaļ aizgāju pensijā un atvēru savu aptieku Salacgrīvā. Mani darba gadi sākušies 1959.gadā. Mana darba turpinātāji ir mana ģimene – farmaceiti meita Marsela Boka un mazdēls Normunds Boks. Meita, kura, pensijā aizejot, gatavojas pārņemt aptieku Salacgrīvā. Esmu bagāta, jo man ir pieci mazdēli, viena mazmeita un divas mazmazmeitiņas. Tagad būs jācep liela torte un jāaicina visi mani atbalstītāji uz lieliem svētkiem.”
Sveicam Maigas kundzi un viņas vīru Ilgvaru, kurš ir kopā gan vieglos, gan grūtos brīžos, saņemt gada balvu medicīnā – gada farmaceits 2015.
Lai atbalstītu un godinātu mediķus, 2008. gadā tika uzsākta tradīcija „Gada balvas medicīnā” pasniegšana.
Gada balva medicīnā ir iespēja ikvienam pacientam pateikt paldies savai ārstniecības personai – ārstam, zobārstam, ārsta palīgam, vecmātei, farmaceitam, funkcionālajam speciālistam, izvirzot viņu kā potenciālo balvas saņēmēju. 2009.gada balvu medicīnā nominācijā Gada sasniegums medicīnā, saņēma Ilona Balode, Ainažu bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, balva piešķirta par izveidoto jaunās slimnīcas ēkas kompleksu, kas pilnībā piemērots bērnu ar garīgiem traucējumiem ārstēšanai, rehabilitācijai un integrēšanai sabiedrībā.

IMG_2785.JPG

Ilga Tiesnese