13. decembris, 2018, Ceturtdiena

Veldze, Lūcija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Rīcības dienas 2017

13.11.2017 10:00

Nu jau par ikgadēju tradīciju kļuvušās Ekoskolu Rīcības dienas. Kopš 2012. gada skolas no visas pasaules, tostarp gandrīz 200 skolas Latvijā, rīko dažāda veida un mēroga pasākumus, lai aicinātu sabiedrību pievērsties videi draudzīgākam dzīvesveidam. Šogad Ekoskolu Rīcības dienas notika no 30. oktobra līdz 5. novembrim.

Rīcības dienās 2017 Liepupes vidusskolēnu rīkotās aktivitātes bija veltītas atkritumu daudzuma pieaugumam un izšķērdīgam patēriņam, kā arī atkritumu ietekmei uz klimata pārmaiņām.

Skolēni un viņu vecāki šuva iepirkuma maisiņus no Latvijā ražota lina. Šujmašīnu darbināja gan prasmīgās rokas, gan arī iesācēji - 5.klases skolnieki un vidusskolas puiši. Ekopadome sagatavoja bukletu ar izskaidrojošu informāciju, ko nozīmē "Ēdam atbildīgi!" – ēdam veselīgu Latvijā ražotu pārtiku, atbalstam vietējos ražotājus, sagatavojam ziemai pašu izaudzēto, neizmetam pārtiku atkritumos.

Mācību stundās skolēni izstrādāja prezentācijas par atkritumu ietekmi uz klimata pārmaiņām, prezentēja tās skolas biedriem, zīmējumos attēloja savas izjūtas un veidoja reklāmas. Sestdien, 4.novembrī ekopadomes skolēni Gita Kerolaine Ercika un Inguss Mārtiņš Janišs dāvināja pašizgatavotos maisiņus liepupiešiem pie vietēja veikala "Muižas klēts" un stāstīja, ko darīsim, lai mazinātu šīs globālās problēmas.

Mums bija arī liels prieks satikt savas skolas bijušos mīļos skolotājus un direktoru Žani Andži, kā arī jaukos Liepupes iedzīvotājus . Paldies Jums par atbalstu! Nemainām vidi, manam savu attieksmi!