19. jūlijs, 2019, Piektdiena

Jautrīte, Kamila, Digna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Ērtākai un ātrākai saziņai ar pašvaldību

01.11.2017 15:03

Ērtākai un ātrākai saziņai ar pašvaldību

Salacgrīvas novada pašvaldība ir ieviesusi jaunumu – mobilo aplikāciju Mobio. Iedzīvotāju līdzdalības programma Mobio ir mobilā platforma, kas nodrošina operatīvu pašvaldības un iedzīvotāju sadarbību apkārtējās vides sakārtošanā un uzlabošanā.

Pamanot problēmu pilsētā (nolūzis koks, nedarbojas apgaismojums, netīrīts ceļš, nelegālā izgāztuve u.c.), ar Mobio palīdzību iedzīvotājs to var uzreiz fiksēt, informēt pašvaldību un sekot līdzi risinājumam. Aplikācija automātiski nosaka atrašanās vietu, ziņojums nonāk pie atbildīgā dienesta. Ar Mobio starpniecību iedzīvotāji saņem arī pašvaldības ziņas par būtiskiem jaunumiem, izmaiņām un situāciju pilsētā.

Lai kļūtu par Iedzīvotāju līdzdalības programma Mobio dalībnieku iedzīvotājiem ir tikai jāuzinstalē bezmaksas aplikācija MobioLV, kuru iespējams ielādēt mobilajās ierīcēs Apple Store vai Google Play lietotnē. Instalējot aplikāciju neaizmirsti izvēlēties mājas pašvaldību, kā arī savu vārdu un uzvārdu. Tad varat aizmirst par to līdz brīdim, kad ieraugāt situāciju, par kuru būt vērts ziņot. Atverot aplikāciju, jūs redzēsiet iespēju – Jauns ziņojums. Nofotografējiet problēmu vai ziņojiet par to rakstiski. Attēls ar ziņojumu, ko nosūtīsiet, nonāks pie dispečera, kurš izvērtēs, kurai pašvaldības struktūrai to pārsūtīt.

Pašvaldība ziņojumus izskatīs un risinās darba laikā. Ārkārtas gadījumos un neatliekamās situācijās, kas prasa tūlītēju rīcību, jāinformē operatīvie dienesti vai jāzvana uz 112.

Līdz gada beigām programma Salacgrīvas novadā darbosies izmēģinājuma režīmā. Ja iedzīvotāju atsaucība būs pietiekama un aplikācijas izmantošana efektīva, to pašvaldība piedāvās lietot arī nākotnē. Piedāvājot Mobio aplikāciju, pašvaldība joprojām pieņems iedzīvotāju iesniegumus un jautājumus arī tāpat, kā tas noticis līdz šim.

Mobio aplikācija radīta šogad, lai iedzīvotāju un pašvaldības komunikācija noritētu mūsdienīgā un ērtā veidā. To izmanto jau vairākas Latvijas pilsētas, un daudzas plāno ieviest tuvākajā nākotnē. Sadaļas aplikācijā jeb iedzīvotāja ziņojuma tēmas visās pašvaldībās ir vienādas, iedzīvotāji aicināti izvēlēties to, kas konkrētajai problēmai šķiet visatbilstošākā.

Mūsdienās iedzīvotāju līdzdalība ir ļoti svarīga pašvaldības darbā un novada labklājības uzlabošanā.

Esi reģistrējies, atklāj problēmu - fiksē ar Mobio - seko progresam!

Ja Tev patika pašvaldības dienestu padarītais Tava, vai cita iedzīvotāja sūtītā ziņojuma izpildē, neslinko un novērtē pašvaldības darbu!

MOBIO SIA

info@mobio.lv