21. jūnijs, 2018, Ceturtdiena

Monvīds, Egita, Emīls

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pernigele strādā arī augustā!

05.09.2017 09:41

Pernigele strādā arī augustā!

Liepupes pagasta jauktais koris ''Pernigele'' augusta mēnesi parasti gaida ar nepacietību. Jau 10 gadu garumā vasarās notiek kora nometne, kas ir kora diriģentes Artas Zundes skaisti iesāktā tradīcija. Katru gadu nometne notiek citā Latvijas vietā, parasti tur, kur dzīvo kora draugi.

Nometnes mērķis ir iepazīt, apskatīt skaistākās Latvijas pilsētas , apgūt to kultūrvēsturisko mantojumu. Kāds no ceļa posmiem noteikti ir veicams ar velosipēdiem, kuri ceļo līdzi kora dalībniekiem. Nometnes laikā notiek kora meistarklases , kuru laikā dalībnieki iemācās jaunus elpošanas un dziedāšanas vingrinājumus, tiek apgūtas arī jaunas dziesmas . Nometnes kulminācija ir kora koncerts, kur tiek izdziedāta jaunākā kora sagatavotā programma.
Šī gada 25., 26 un 27. augustu koris pavadīja Salacgrīvā. Tā kā liela daļa koristu izteica vēlmi pamatīgāk iepazīt šo pilsētu, tad devāmies turp 25. augusta rīts atausa apmācies un lietains, bet līdz pēcpusdienai, kad pienāca laiks startēt ar velosipēdiem no Liepupes, laiks noskaidrojās. Riteņbraukšanas ceļš vijās gar jūras krastu, baudot akmeņaino Vidzemes jūrmalu, pa ceļam patīkami pārsteidzot ar dziesmām kādu jauno pāri fotosesijas laikā un viesojoties pie Anitas Emses viņas skaistajā viesu namā. Līdz vakaram, kamēr koristi ieradās Salacgrīvā, klāt bija arī lietus, kas pēdējos kilometros pamatīgi samērcēja braucējus. Taču par viņiem parūpējās tie dalībnieki, kuri jau gaidīja atbraucējus Salacgrīvas mūzikas skolā. Bija sagatavoti priekšnesumi, kas sasmīdināja un sasildīja varonīgos braucējus.

Otrās dienas rīts sākās ar pamatīgu rīta rosmi kora dalībnieces Mārītes Jankovskas vadībā, tad kora mēģinājums, kur savas prasmes elpošanas un iedziedāšanās vingrinājumos rādīja vokālā pedagoģe Katrīna Paula Felsberga, kura šajā vasarā pilnveidojusies meistarklasēs  Horvātijā, un, protams, gatavošanās koncertam diriģentes Artas vadībā. Koncertēt izvēlējāmies Lielsalacas ev.lut. baznīcā , atklājot klausītājiem garīgās mūzikas burvību kora izpildījumā. Īpašs baudījums bija klausīties brīnišķīgajā Katrīnas Paulas Felsbergas balsī, kad viņa dziedāja izcilās jaunās ērģelnieces Janas Zariņas pavadījumā. Pēc koncerta sekoja ekskursija pa Salacgrīvu un paciemošanās to koristu mājās, kuri dzīvo Salacgrīvā, un vakarā viesošanās pie kora dalībniekiem - viesmīlīgās Baķu Dziedātāju ģimenes. Protams, ka šādā reizē neiztrūkstoša bija gan pirtī iešana, gan lielā kopdziedāšana.
Svētdienā koristus gaidīja pārsteigums, ko bija sagatavojusi diriģente, - izbrauciens ar kuģīti jūrā. Spīdēja saule, vējš bija rimis, un jūra rādīja savu skaistumu. Tā trīs dienas bija aizskrējušas vēja spārniem . Koris guvis pozitīvas emocijas pārpārēm, kopā sasmēlušies spēku, lai ar jaunu sparu gatavotos jaunajai sezonai. Tā solās būt koncertiem un notikumiem bagāta: nākamais ir Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku gads, koris jau ir uzaicināts kopā ar Latvijas labākajiem kolektīviem piedalīties vokāli simfoniskās mūzikas koncertā, kas notiks arēnā ''Rīga '' 2018. gada 5.jūlijā.

Kora dalībnieku vārdā paldies visiem čaklajiem rūkīšiem, kuri ieguldīja darbu, lai nometne varētu būt - diriģentei Artai Zundei, Katrīnai Borozdinai, Katrīnai Paulai Felsbergai, Guntim Sakārnim, Baķu Dziedātāju ģimenei. Paldies Anitai Emsei par jauko uzņemšanu, Aleksandram Rozenšteinam par siltiem nēģiem un Normundam Tiesnesim par koristu izvizināšanu jūrā.

Inta Balode, kora dalībniece.

 

Koris-  velobrauciena starts 25.08.17..jpg