13. aprīlis, 2024, Sestdiena

Egils, Egīls, Nauris

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži 
Valdemāra iela 46, Ainaži, Salacgrīvas novads, LV - 4035 tel
 - 64043338 
Grāmatvede - 64043273
Fakss - 64043273
e-pasts: slimnica@ainazuslimnica.lv 

http://www.ainazuslimnica.lv


Ainažu pašdarbnieku koncerts  bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā
2010. gada 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Ainažu kultūras nama jauktais koris „Krasts”, bērnu deju kolektīvs „Jūrmalnieks” un Agras Jankovskas mūzikas studijas dalībnieki sniedza labdarības koncertu Ainaži bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā

Šo labdarības akciju koris „Krasts” bija ieplānojis jau krietni iepriekš, jo jau ilgāku laiku kora dalībnieks ir Kārlis no slimnīcas, kurš ne tikai piedalās kora mēģinājumos, bet kopā ar kori piedalījās arī koru skatē.
Brauciena laikā uz Holandi, autobusā tika rīkota labdarības izsole un par iegūtajiem līdzekļiem iegādāta dāvana Ainažu BUB  ugunsdzēsēju dienā un liels saldumu maiss slimnīcas bērniem, kuru pasniedzām koncerta laikā 1. jūnijā.
Koncerts bija jautru un priecīgu noskaņu pilns. Prieku deva gan kora dziesmas, gan dejotāju veidoties jaukie deju raksti. Visiem klausītājiem ļoti patika mazo A.Jankovskas mūzikas studijas dziedātāju balsis.
Koncerts ilga gandrīz stundu un prieks bija gan klausītājiem , gan koncerta sniedzējiem. Pēc koncerta slimnīcas dvēsele daktere Ilona Balode īsi parādīja jaunās slimnīcas telpas un šķīrāmies gandarīti, lai no jauna satiktos nākošajā sezonā.
Pārsla Gulbe

DSC07227.JPG

Ainažu slimnīcai top hidroterapijas nodaļa
Lietus nespēja mainīt Ilonas Balodes ieceri un 1. jūnijā – bērnu aizsardzības dienā, un blakus jaunuzceltajai Ainažu bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcai „Ainaži” jaunizbūvētajos hidroterapijas nodaļas ar baseinu pamatos tiek likta kapsula ar vēstījumu nākošajā paaudzēm.

Pērnā gada nogalē, atklājot jauno slimnīcas korpusu Ilona Balode solīja, ka būvniecības darbi turpināsies un blakus taps hidroterapijas nodaļa ar baseinu.

Šī būve top Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta ietvaros, kurš tika aizsākts jau ar jaunās slimnīcas ēkas būvniecību. Pēc atklātā konkursa rezultātiem to būvē SIA „Kvadrum”, tā valdes priekšsēdētāja Didža Pētersona vadībā, bet galvenais būvdarbu vadītājs ir Regnārs Pundzjus. Ēkas ideja tapusi tehniskā projektā, kuru realizēja SIA „Arhitekta L. Šmita darbnīca” Laimonis un Zane Šmiti. Būvuzraudzību šim projektam nodrošina SIA „PMG” tā valdes priekšsēdētāja Nila Treija un galvenā būvuzrauga Aivara Žagara vadībā. Par to, lai jaunā ēka un iekārtas vienmēr būtu labā tehniskā stāvoklī rūpēsies slimnīcas saimnieciskās struktūrvienības vadītājs Gints Līdaks.
Būves izmaksas ir 218 528 lati un tā būs jaunās slimnīcas ēkas piebūve ar baseinu, kas kalpos gan pacientu ārstēšanai, gan rehabilitācijai. 8 x 12 m lielais baseins būs aprīkots ar iekārtām, kas ļaus baudīt ūdens dziedinošo spēku gan personām ar kustību traucējumiem, gan ikvienam, kam būs nepieciešams saņemt ārstniecisko palīdzību, rehabilitējošos pakalpojumus.
Šī slimnīca ir vienīgā Latvijā, kura rūpēsies par bērniem ar psihiskiem traucējumiem un saslimšanām. Tā ir nozīmīga būve Salacgrīvas novadā.
Ēkas pamatos slimnīcas vadītāja kopā ar būvniekiem, novada vadību, arhitektiem un būvuzraugiem ievietoja kapsulu ar laikrakstu „Auseklis” un vēstījumu nākamajām paaudzēm, kuru parakstīja novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, slimnīcas direktore Ilona Balode, Ainažu pārvaldes vadītāja Ilona Jēkabsone, arhitekti Laimonis Šmits un Zane Šmita, būvsabiedrības SIA „Kvadrum” pārstāvji Didzis Pētersons un Regnārs Pundzjus un būvuzraugi no SIA „PMG” – Nils Treijs un Aivars Žagars.
Ievietojot kapsulu ēkas pamatos Ilona Balode teica „Lai svētīts katrs brīdis, būvējot šo ēku. Lai top skaista un izturīga būve, kas kalpos skaistu un cēlu mērķu sasniegšanai!”
Slimnīcas direktore un būvnieki sola, ka septembra beigās varēs ne tikai peldēties jaunuzceltajā baseinā, bet arī izstaigāt labiekārtoto slimnīcas parku un skatīt atjaunotās atpūtas mājiņas.
Ilga Tiesnese

Picture 001.jpg
 
 
Picture 018.jpg
Picture 028.jpg

Ainažos atklāts jaunais slimnīcas korpuss
Vēl pirms Ziemassvētkiem tika vērtas durvis 3 miljonus vērtam objektam - bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas Ainaži jaunajai ēkai. Šo pasākumu pagodināja arī veselības ministre Baiba Rozentāle „es šajā brīdī esmu rezultāta baudītāja, un tas starpnieks, kas veselības ministrijā teikt paldies par to kas padarīts iepriekšējo četru gadu laikā. Šodien visvairāk teiktais vārds bija paldies, bet lai teiktu paldies mums ir jādara. Šo četru gadu laikā te ir darīts patriotiski un godprātīgi.”

Viņa kopā ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju, galveno ārsti Ilonu Balodi grieza tradicionālo lenti, ar interesi skatīja jaunieguvumu, kā arī apmeklēja slimnieciņus vecajā slimnīcas mājā. Bērnu slimnīca darbojas jau vairāk nekā pusgadsimtu. - Jūs jau sen to bijāt pelnījuši! - uzrunājot galveno ārsti, teica daudzi klātesošie. Bet līdztekus laba vēlējumiem, piemēram, kolēģi no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mēģināja noskatīt idejas savas darbavietas uzlabošanai.

Jaunās slimnīcas ēkas būvniecībā un aprīkojuma iegādē ieguldīti valsts galvotā aizdevuma un Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi - vairāk nekā 2,5 milj. latu, kā arī labvēļu ziedojumi. Nesen Auseklī jau rakstīja par holandiešu izveidotā palīdzības fonda sarūpētajiem 6300 latiem, par ko iegādātas mēbeles. Tomēr galvenais šai notikumā ir idejas nesējs, un tā ir slimnīcas galvenā ārste. Par godprātīgo, pat sava veida patriotisko darbu, ceļot māju likteņa pabērniem, pateicību I. Balodei izteica veselības ministre. - Visvairāk šajā projektā darījusi slimnīcas galvenā ārste. Sabiedrība jau pieradusi, ka tiek tērēti 10, arī 100 miljoni, pat miljardi, bet te laba lieta veikta par nepilniem 3 miljoniem latu, - padarīto slavēja ministre. Klātesošo runās izskanēja ieteikums I. Balodi par tādu projektu izvirzīt Triju zvaigžņu ordenim, uz ko ministre reaģēja labvēlīgi. Savukārt slimnīcas galvenā ārste teica atbildes paldies Veselības ministrijai un visiem ar šo projektu saistītajiem cilvēkiem, no kuriem tā īstenošanas laikā nav saņemta noliedzoša atbilde. - Jūtos samulsusi, ka mani tā slavējat. Būs vai jāveic operācija, lai noņemtu tos eņģeļa spārniņus, ko esat man pielikuši, - pēc daudzajiem kolēģu, pašvaldības darbinieku, ainažnieku paldies vārdiem par sapņošanu un uzdrošināšanos sapņus īstenot teica I. Balode.

Ļoti apmierināti ar notikušo rādījās paši slimnīcas darbinieki. Uz soliņa sasēdušās māsiņas Sanda Kānīte, Ilona Avotniece, Līga Bērziņa un medmāsas palīdze Inta Bērziņa laimīgi smaidīja. Viņas atzina - kaut arī mīl un ciena savas iestādes galveno ārsti, bet nav cerējušas uz tik skaistu darbavietu. - Jūtamies apmulsušas, - tā viņas raksturoja savas sajūtas. Savukārt dārzniece Inita Jūlika jau sprieda, kā pavasarī apzaļumos jauno ēku. Tiesa, šobrīd punkts projektam vēl nav pielikts. Patlaban notiek stīvēšanās - talkā aicināts Iepirkumu uzraudzības birojs -, kas īsti būvēs nākamo objektu - peldbaseina ēku. Tāpat nav uzlikti visi paraksti uz galvenās ēkas ekspluatācijā nodošanas dokumenta. Ēkas projekta autoram, tāpat galvenajam autoruzraugam Laimonim Šmitam, kurš visumā bija apmierināts ar iecerētā īstenošanu, svētku gaisotne skatu neaizmigloja. Arhitekts izteica neapmierinātību ar ģenerāluzņēmēja - būvfirmas Mūsu māja - darba organizāciju. Viņaprāt, kaut kas nav kārtībā arī ar finanšu plūsmu - Eiropa naudu gan piešķīrusi, bet to mēnešiem nevar saņemt, jo tā plūst caur n-to organizāciju rokām. Šo objektu patiesībā vajadzēja pabeigt jau aprīlī, bet tagad vēl būs jātrenkā būvnieki, lai tie pabeigtu astītes.

Bet tā ir realitāte, tāpat kā ēkas apdzīvošana, kas varētu sākties jau tuvākajā laikā, un šīs saimniecības uzturēšana. I. Balode, lai arī teicās jūtamies gluži sirreāli, pastāstīja, ka slimnīcā pirms dažām dienām bija ieradušies Veselības ministrijas ierēdņi, lai pārrunātu tieši šo jautājumu. - Daudz kas atkarīgs no manis, jo naudu vajag ne vien prasīt, bet arī pierādīt tās vajadzību, - atzina galvenā ārste. Un tā ir atbilde gan tiem, kuri aicināja viņu pēc gara būvniecības maratona atpūsties un veltīt laiku sev, gan arī tiem, kuri deva spēkus viņai turpināt aizsākto. Jo viss jau notiek šobrīd un tagad!

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs runā – šis objekts ir ārkārtīgi svarīgs arī mūsu pašvaldībai, jo dod jaunas mājas īpašā Dieva aizgādībā esošiem bērniem, vienotību, darba vietas, sakārtotu vidi un infrastruktūru. Paldies par labo un lielo darbu.”
„Es zināju, ka man dāvinās ziedus, bet, ka teiks tādus vārdus esmu pārsteigta,” teic Ilona „visus šos gadus esmu darījusi darbu. Ja man nebūtu palīgu nekas neizdotos, neba viena es šos darbus darīju. Es ļoti mīlu savu darbu, mīlu savu kolektīvu un jauni darbi man vēl ir padomā.”

Daudz labu vārdu slimnīcas direktorei teica tieši ainažnieki – klubiņa „Atbalss” dalībnieces un vadītāja Aija Šmite uzsvēra „Visu laiku kopš esi Ainažos Tu esi kopā ar cilvēkiem, kuriem tie labie gadi ir klāt. Mēs vienmēr esam satraukušies par Tevi. Vai to visu, ko krauj sev plecos spēj arī nest? Bet mēs vienmēr ticējām Tev, lai arī teicām – Ilonīt piebremzē, atpūties. Bet tagad Dieviņš ir mūsu pusē un viņš ir apmierināts ar to, kas izdarīts tā kā viņš to ir gribējis – Likteņa pabērniem ir jaunas mājas. Tavs darbs ir nenovērtējams! Esi stipra, mēs esam aiz tevīm kā mūris.”

Ministre Baiba Rozentāle uzsvēra, ka šajā laikā nesūdzēsimies tik daudz, bet strādāsim, es gribu direktorei teikt to ko es vienmēr saku sev – nav tāda ko nevar, ja ir tad jāvar, kaut plaukstām jūru jāizsmeļ, viss dzīves smagums jāpaceļ, nav tāda ko nevar, ja ir tad jāvar. Lai nākošais projekts tāpat realizējas un lai mēs pavisam drīz atkal pulcētos kopā atklājot jauno korpusu.
Ilga Tiesnese, Regīna Tamane

 
IMG_4979.jpg
 
IMG_4982.jpg
 
IMG_5005.jpg
 
IMG_5007.jpg

Ģenerālmēģinājums Ainažu jaunās slimnīcas ēkas nodošanā
Novembra divdesmitajos datumos bija plānots griezt lenti jaunuzbūvētajai bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas Ainaži jaunajai ēkai. Diemžēl līdzekļu saņemšana aizkavējās, līdz ar to šis svinīgais pasākums iecerēts Ziemassvētku priekšvakarā. Tomēr svinīgs brīdis iecerētajā laikā notika, jo Ainažos bija ieradušies lieli slimnīcas draugi - Jops Fujkinks un viņa kundze Kobi no Holandes organizācijas Stichting Hulp Letland Foundation Aid Latvia - Holland. Jau iepriekš Holandes palīdzības fonds palīdzējis piejūras ļaudīm (un ne tikai) - slimnīca daudzkārt saņēmusi gan dāvinājumus, gan ziedojumus, pērn - Mercedes busiņu, holandiešu draugi Salacgrīvai savulaik dāvināja policijas, Ainažiem - ugunsdzēsēju auto. Šo labvēlību piejūrieši izjūt kopš 2001. gada, slimnīca pat no 1997. gada. Arī jaunās slimnīcas tapšanas reizē draugi nepalika malā un organizēja speciālu akciju slimnīcas attīstībai. Par tajā saziedotajiem 6300 latiem (akcijā piedalījās vairāk nekā 30 ģimenes, daža ziedojot pat vairākus tūkstošus eiro) jau iegādātas īsta koka guļamistabas un virtuves mēbeles. Solīts arī finansiāls atbalsts mācību klases un bibliotēkas iekārtošanai. Fujkinu pāris bija ieradies savām acīm skatīt, kā holandiešu ziedojums tiek likts lietā – „lieliska ēka un klīnika” – par līdz galam nepabeigto būvi jau secināja Jopa kungs. Viņš arī uzsvēra Ilonas Baldes nopelnus notiekošajā – „Ilonas devums slimnīcas attīstībā ir ļoti liels. Viņa nopietni cīnījusies par drošu ārstniecības vietu ar pienācīgu veselības aprūpi bērniem. Un mēs viņu atbalstījām, jo ticējām Ilonas spēkam, enerģijai un darba mīlestībai, ticējām viņas komandai. Ja 1997.gadā, ierodoties Ainažu slimnīcā, mūsu acīs bija žēluma un līdzjūtības asaras, tad tagad tās nomainījušas prieka un gandarījuma asaras.” Viesis bilda, ja būtu viņa var, viņš Ainažu slimnīcas galvenajai ārstei pasniegtu valsts apbalvojumu – medaļu.

Šai tikšanās reizē, kurā piedalījās arī daļa Salacgrīvas novada deputātu, viņš pats saņēma paldies no Latvijas – slimnīcas galvenā ārste pasniedza viņam veselības ministres Baibas Rozentāles parakstītu pateicības vēstuli. Paldies holandiešu draugiem teica arī novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. – „Holandiešu devums slimnīcai un morālais atbalsts personīgi man ir nenovērtējams” teica I.Balode. atlicis vairs pavisam maz - slimnīcas galvenā ārste un viņas kolektīvs iegājuši finiša taisnē, līdzdarbojoties jaunās slimnīcas ēkas nodošanā.
Regīna Tamane

IMG_4519.jpg
IMG_4520.jpg
IMG_4527.jpg
IMG_4529.jpg
IMG_4533.jpg
IMG_4540.jpg
IMG_4536.jpg
IMG_4538.jpg

15.12.2011 14:56

Montesori apmācība arī Salacgrīvas novadā

Latvijā šobrīd ļoti populāra ir itāļu ārstes, pedagoģes Marijas Montesori atveseļojošās pedagoģijas metode – Montesori apmācība. Metodes pamatā ir bērns, kas tiek respektēts, kā personība ar viņam piemītošajām īpašībām, attīstības īpatnībām un darbošanās ritmu, ievērojot bērna sensitīvos periodus, kā arī speciāli sagatavota vide un speciāli apmācīts pedagogs. Montesori nodarbībās izmanto īpašu zinātniskos principos pamatotu mācību materiālu. Didaktiskais materiāls ir pievilcīgs, darboties rosinošs.

bildes 033.jpg

Lasīt vairāk →

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930