04. decembris, 2023, Pirmdiena

Baiba, Barba, Barbara

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jūlija aktivitātes BĀKĀ

15.08.2013 11:15

Cik ātri paskrēja jūnijs, šķiet, vēl ātrāk pagājis arī jūlija mēnesis. Palikušas vien atmiņas un gandarījuma sajūta par paveiktajiem un iesāktajiem darbiem visa mēneša garumā. Jūlijs Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centram „BĀKA” īpašs bija ar to, ka konkursa „Izveido logo!” kārtībā tika pie atpazīstamības zīmola - stilizēta origami buru laivas, kas konstruēta no krāsainiem trijstūriem. Laiva simbolizē kustību, drošību un patvērumu, piedzīvojumus un attīstību, kā arī virzību uz BĀKU un tās gaismu. Logo darba autore ir salacgrīviete Daiga Kalniņa. 

22.jpg

Sākoties jūlijam, ikvienam bērnam un jaunietim ir iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kur bez maksas katru nedēļu var izveidot dažādus mākslas darbiņus, piemēram, atslēgu piekariņus no pērlītēm, apgleznot stikla izstrādājumus, uzzīmēt dekoratīvās uzlīmes logiem, krāsot mandalas vai izveidot papīra vēdeklīšus.

Turpinot aktivitāti „Jaunietis jaunietim”, arī šomēnes tika realizēta jaunieša iniciatīva – Informatīvi izglītojošs pasākums „Iepazīsti Zumbu!”. Sadarbojoties ar jaunieti Aneti Strodi, kuras sirdslieta jau no bērnības ir dejošana, 16.jūlijā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar deju fitnesu ne tikai teorētiski, bet arī pašiem iemācīties zumbas soļus. Redzot, ka deja iepriecina un Salacgrīvas novada jaunieši ir enerģijas pilni, lai dejotu dienvidnieku ritmos, zumbas nodarbības turpinājās arī nākamajās nedēļās. 

Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centrs „BĀKA” ir uzsākusi arī vērienīgu projektu, kura laikā tiek veikta video novēlējumu filmēšana par godu Salacgrīvas pilsētas 85. gadadienai. Tā ietvaros ikvienam Salacgrīvas iedzīvotājam, tūristam vai viesim ir iespēja sveikt pilsētu un iedzīvotājus, izsakot novēlējumu vai izstāstot stāstu, kāpēc un kas tieši viņiem patīk Salacgrīvā. Projekta noslēgumā tiks izveidota dokumentāla filma, apkopojot visus novēlējumus. 

Sadarbībā ar Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centru „BĀKA”, tiek realizēts arī vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupas „Mēs – Salacgrīvai” projekts „Intelekts brīvā dabā”, kas paredz pagalma labiekārtošanu Sila ielā 2. Projekta rezultātā tiks izveidots atpūtas komplekss, kurā ietilpst 4 soliņi un viens galds ar virsmā iestrādātu dambretes laukumu, dodot iespēju ikvienam centra apmeklētājam vai garāmgājējam atpūsties un brīvā dabā spēlēt prāta spēles.

19. jūlijā, kad Salacgrīvu bija piemeklējis Positivus festivāla drudzis, pilsētā ieradās arī starptautiskās kampaņas „Velomaratons Baltijas jūrai” dalībnieki, kuri trīs mēnešos šķērsos deviņas valstis un mēro 3500 km garu velobraucienu gar Baltijas jūras krastu, pievēršot uzmanību jūras piesārņojumam. Prieks par četru vietējo jauniešu – Annijas Neretnieces, Kristas Muciņas, Ralfa Henrija Darkevica un Ričarda Jerāna – drosmi un iniciatīvu atbalstīt kampaņu, palīdzot vākt parakstus petīcijai par Baltijas jūras aizsardzības nepieciešamību. Jauniešiem par brīvprātīgā darba pieredzi ir palikušas tikai patīkamas atmiņas. Balvā par aktīvo darbu un savākto parakstu skaitu (kopā 1500 parakstu) kampaņas organizētāji piešķīra Positivus festivāla biļetes.

Pēc nedēļas, pavisam citādā – daudz nesteidzīgākā un rāmākā noskaņā, „BĀKA” pie sevis uzņēma IV Starptautiskās Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklašu nometnes dalībniekus.

Aicinām ikvienu jaunieti būt drosmīgam, mērķtiecīgam un aktīvam, jo tikai caur pieredzi iespējams uzzināt, ko vēlies vai nevēlies. Nāc ciemos un padalies ar saviem sapņiem, ļausim tiem dzīvot! Aktuālāko informāciju par „BĀKU” vari lasīt www.draugiem.lv/baaka . 

Marta Dance

Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centra „BĀKA”

jaunatnes lietu speciāliste

33.jpg
44.jpg
55.jpg

66.jpg
77.jpg

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031