24. oktobris, 2019, Ceturtdiena

Renāte, Modrīte, Mudrīte

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Mīļa pilsets vald!

10.07.2019 15:53

Mīļa pilsets vald!

10.augustā Salacgrīvā notiks jau ceturtais krasta mačs basketbolā. Visus gadus kopā ar basketbolistiem ir bijušas patiesas pilsētas patriotes Olga un Alma. Šodien, 10. jūlijā Salacgrīvas novada dome ir saņēmusi satrauktu vēstuli no Olgam bērnibs draudzen Zelmiņč.

Ļoti ceru, ka šī vēstule būs labs pamudinājums sasparoties labā krasta basketbolistiem.

Man i liels kreņķs pa sav mīļ kaimiņen un draudzen no bērn kāj – pa Olg. Jūs jau visi viņ zina, jo viņč i traks pilsets patrioc. Nu jau drīz būs gac pagāš no pilsetsvētkim, bet ik pa brīd Olgs i galigi beikc. Kā viņč gribej to akmeņbumb uz simtgad dabut sava krasta! Bet akal nekas…. Es jau viņ mierinaj – lai tokš tas bumb stāv viņa krasta kauč vel simt gad usprausc uz miet! Vai tev, Olgiņ, akmeņi trūkst! Luku, Alkšraitam pa laukim var nez cik sagrāpstit. Nu ja – šiem tie spēletaji bij stipraki un precīzaki. Abet toties mums šie bij smukaki. Pa gabal jau stiprum neredz, abet smukum gan!

Un ja tā ritigi padoma – kas ta tur tai kreisa krata tik ontliks i?! nu nekas. Abet mums! Mums i divi smuki baznici, kuri laik pa laikam sit tos zvans, ka vai sirc notrīc, jo nevar jau zinat – ka atkal kāc zinams nav aizgāš pie Pēter. Mums i statoils, kur var redzet visāds aizjūr cilveks. Mums i bāki, jahtost, promenād, skol, pažarnieki, uradņiki, kultūrs centrs, pilskalnc un kapsēc, kas i ispucec ka vecmeitim puķdārs un nēģ tacs.

Kreisa krasta gan i ustaisic sportlaukums. Bet mums i vesels stadjonc a vis tiesnešbūd. Un ja Dies dos, ta būs ari baseinc un jaunc futbollaukums. Un mums i ZAAO, uz kuren var aiznest visāds roids. Un kebabnic un pulkaki aptieķeri un tirgs. Un kad mēs vel bij jauni skuķi, tad mums bij ari zaldati un pirc. Un šini krasta tak i tas Pozitivus.

Ta nu, kad es bij viss šitos pātars noskaitijs, tad Olgam ta ka vaiks apskaidrojas un dzīvib atgriezas. Lai labak ap sird paliek, katrs mēs uzlēj uz cukur balderjāņs un sāk funktieret, ko varet darīt mums krast laba.

Un mēs izdomaj, ka uz to tukšo bumb miet varet uztaisit gaisms bumb – no stieņim uzloc bumb un aptin a lampiņim. Oho traks, ku būt smuki! Un vel mēs padomaj tā – kā būt, ja rīkot ne tikai basketbol mač krasc pret krast, bet ari futbol mač, airešan a air laivim, adišans sacensibs, pankūk cepšans mač, dziesm duel, stafet caur vis pilsēt un beigas virvsvilkšans sacensibs. Var jau vel izdomat disciplins. Ta viss punkts saskait kopa un nosak vinnetaj. Un ta nu veļ to akmen.

Ak tu tētīt, kā Olgs iedegas! Taisni bail palik. Ķēr telefon, zvanis Almam, bet tas necēl klausul, laikam bi aizgāš kazs slaukt.

Bet jūs padoma, ko var darīt liets laba, jo es tokš ar katr gad var nebūt uz viet, lai Olg mierinat. Žēl būt, ja dēļ vien bumb šitāc ritiks patrioc aiziet nebūtiba. Tā tokš nevar.

Un vēl vienc lūgums – atpērk tokš un atjauno Salacgrīvs simbol un sirc – Bocman. Ne jau man vienigajam tur vis jaunib pagāš, arī Olgam un Almam.

Nu ta es tagad metis mier. Lai Jums labi iet!

Zelmiņč no Salacs labo krast (Olgam bērnibs draudzen)

 

Reģistrācija Krastu mačam 2019 ir sākusies. Pieteikuma anketa ŠEIT