25. augusts, 2019, Svētdiena

Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

100 lauciņu dambretē veiksmīga valsts sacensību sezona

10.06.2019 08:32

100 lauciņu dambretē veiksmīga valsts sacensību sezona

Noslēgusies šī mācību gada valsts sacensību sezona 100 lauciņu dambretē jaunatnei. Īsumā par mūsu sporta skolas dambretistu sasniegumiem. Liepupes pamatskolā notika Latvijas 72. Skolēnu sporta spēles 100 lauciņu dambretē. Uz sacensībām ieradās 286 jaunie dambretisti no visas valsts. Sacensības notika pēc Šveices sistēmas 10 kārtās. Pavisam tika izspēlētas 1430 partijas. Sacensības norisinājās 4 vecuma grupās. Tika noskaidroti čempioni gan individuālajā, gan komandu vērtējumos.

Veiksmīgs starts padevās mūsu sporta skolas dambretistiem. Par sporta spēļu čempioniem savās vecuma grupās kļuva Diāna Malofeja Klāvs Norenbergs, Kristers Lapiņš un Elizabete Norenberga. Magdalēna Nereda ieguva vicečempiones titulu. Pie bronzas medaļām tika Sintija Malofeja, Rodrigo Jugans, Mareks Andreisons un Aija Gūtmane. Tuvu godalgotajām vietām (pirmajā sešniekā) ierindojās Madara Ceijere, Adrians Podenskis, Mārtiņš Vērdiņš, Artūrs Nipers, Miks Magone, Taīda Kalniņa, Jānis Krūmiņš, Evita lindenberga un Mārcis Magone.

Komandu sacensībās vēl labāki rezultāti. Uzvarējām trijās vecākajās grupās. U-13 vecuma grupā kauss par otro pirmo un zelta medaļas komandai, kurā cīnījās Sintija Malofeja, Taīda Kalniņa, Klāvs Norenbergs un Adrians Podenskis. Mūsu U-16 vecuma grupas komandā spēlēja Elizabete Norenberga, Evita Lindenberga, Kristers Lapiņš un Rodrigo Jugans. Junioru jeb U-19 vecuma grupā mūsu komandas sastāvs: Aija Gūtmane, Magdalēna Nereda, Mareks Andreisons un Mārcis Magone. U-10 komandai piektā vieta. Tajā spēlēja Diāna Malofeja, Madara Ceijere, Armands Isajevs un Artūrs Zaļmežs.

Latvijas jaunatnes čempionāta fināls 100 lauciņu dambretē notika Rīgā, kas kopā pulcēja Latvijas labākos dambretistus U-10, U-13, U-16 un U-19 vecuma grupās meitenēm un zēniem.

Sacensības nedēļas garumā norisinājās pēc Starptautiskās Dambretes Federācijas noteikumiem. Klasiskajā dambretē pēc riņķa sistēmas ar apdomas laiku katram 1 stunda un 20 minūtes uz visu partiju. Par katru izdarīto gājienu katrs dalībnieks vēl papildus saņēma 1 minūti. Līdz ar to vienas kārtas garums bija ap 5 stundām jeb cītīgākie spēlētāji pie galdiņa pavadīja pat 10 stundas. Ātrajā dambretē (15 min + 5 sek.) un dambretes ātrspēlē (5 min + 3 sek.) notika deviņās kārtās pēc Šveices sistēmas 9 kārtās.

Sacensībās piedalījās arī mūsu sporta skolas dambretisti, kuri šīs tiesības bija izcīnījuši veiksmīgi nostartējot pusfinālos. Visveiksmīgākais starts padevās Klāvam Norenbergam. Viņam valsts čempiona tituls un vēl 2 sudraba medaļas. Kristeram Lapiņam 1 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļa. Diānai Malofejai valsts čempiones tituls klasikā. Trīs sudraba medaļas izcīnīja Magdalēna Nereda, bet Elizabetei Norenbergai viena sudraba un viena bronzas medaļa. Pa bronzas medaļai tika Sintijai Malofejai, Marekam Andreisonam un Aijai Gūtmanei. Visi minētie mūsu sportisti kļuva par valsts izlases dalībniekiem. Novēlēsim viņiem veiksmīgus startus Eiropas un pasaules jaunatnes čempionātos vasaras nogalē.