24. augusts, 2019, Sestdiena

Boļeslavs, Bērtulis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pievakares sarunās Svētciemā

17.10.2018 13:30

Rudens ir ražas laiks, bet lauku bibliotēkās tas ir kā sākums jaunam darba cēlienam . Lauku darbi apdarīti- vairāk varam atļauties laiku grāmatām, sarunām, sevis pilnveidošanai vai vaļas priekiem.

Svētciema bibliotēkā uz oktobra Pievakares sarunām bijām aicinājuši salacgrīvietes Rasmu Polmani un Aivu Berdaškēviču. Rasma ir pabeigusi koučinga kursus, ieguvusi sertifikātu Eņģeļu skolā, savukārt, Aiva ir sociālā pedagoģe, daudzu semināru, kursu , kā arī psiholoģisko un veselības nometņu dalībniece. Lai mēs labāk iemācītos izprast sevi, viņas dalījās savās zināšanās un pieredzē svarīgāun dzīviizmainošātēmā - dzimtas sakņu sakārtošanā. Sabiedrībā aizvien vairāk pieaug interese par saviem senčiem, cilvēki vairāk pievēršas savas ģimenes vēstures pētniecībai un dzimtas koku veidošanai. Šodien daudzās ģimenēs kāds uzņēmīgāks dzimtas turpinātājs nodarbojas ar dzimtas pētniecību, veidojot ciltskoku, meklējot radu rakstus, fotogrāfijas vai citus dokumentus. Mēs savās sarunās vairāk pievērsāmies senču emocionālā mantojuma ietekmei uz nākamajām paaudzēm. Lai no paaudzes paaudzē katra nākamā paaudze mūsu atstāto mantojumu apzinātos kā vērtību, katram vajadzētu aizdomāties, ko mēs varam darīt šeit un tagad , piestrādājot pie savas dzīves kvalitātes uzlabošanas. Rasma, vadoties pēc savas personīgās pieredzes, stāstīja: „ Tas ir garš ceļš, tas ir darbs ar sevi, tā ir ļoti liela mērķa apzināšanās un motivācija , ka es to vēlos. Tādā veidā mēs varam savu dzīvi izmainīt. Es neteiktu, ka tas ir viegli. Tas nav viegli .Sākums, protams ir grūts, jo mēs to nezinām, bet izdarīt to var. Cilvēkam vajag uzņemties atbildību par sevi un vērsties pie sevis, mīlēt sevi.” Šai sakarā mūsu viešņa atgādināja patiesību , ka savus vecākus mēs nevaram izmainīt, mēs viņus mīlam tādus, kādi viņi mums ir. Sarunās noskaidrojām, kas ir tās lietas, kuras mums traucē visvairāk, kas ir mūsu slimību cēloņi, ko mēs katrs pats varam darīt, lai justos labi. Kur lai liekam savus aizvainojumus, dusmas , atriebības kāri ,kā tie „atspēlējas” mūsos un kā tos uzveikt? Un kā ir ar piedošanas mākslu, ar domu spēku? Tie ir jautājumi, kas nav izrunājami vienā sarunā. Saņēmām arī labus ieteikumus, kā ar sevi ”sadraudzēties”. Uz daudziem mūsu jautājumiem atbildes meklējām kopā, stāstot par savām pieredzēm. Varu teikt, ka šādas sarunas pat nav atstāstāmas ,taču tās lika aizdomāties, meklēt atbildes uz dažādiem sevis izzināšanas jautājumiem, lasīt grāmatas, izvērtēt - pieņemt vai nepieņemt. Sarunas nobeigumā ieklausījāmies Rasmas teiktajā :„Mums ir iedoti pārbaudījumi. Mums iedod vienu lietu ko risināt, tad, kad tā ir atrisināta, tiek vietā ielikta nākošā, jo tukšu vietu jau nav. Un tā tas darbiņš mums iznāk visa mūža garumā”.

Šajā pirmajā tikšanās reizē pasākuma apmeklētājus cienājām ar pašceptām ābolkūkām, dzērām tēju un pārrunājām nākamo tikšanās vakaru tēmas . Paldies visiem pasākuma atbalstītājiem un apmeklētājiem.

Mūsu lasītājiem lai jauks rudens un vēlme lasīt! Uz tikšanos novembrī.

Svētciema bibliotēkas vadītāja L.Borozdina