24. augusts, 2019, Sestdiena

Boļeslavs, Bērtulis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Bērnu žūriju noslēdz visjaunākie lasītāji

21.05.2018 10:12

Svētciema bibliotēkā uz Rīta stundu „Vērsim vārtus vasariņai” stundu tika aicināti pirmsskolas bērni no Snīpju grupiņas. Pagājušā gada rudenī mazie lasītāji tika iepazīstināti ar lasīšanas veicināšanas programmu ”Bērnu žūrija” un grāmatām, kuras bija jāizlasa bērniem līdz 9. Gadu vecumam. Katrs jaunais Bērnu žūrijas eksperts saņēma savu īpašo Eksperta grāmatiņu, kurā pēc katras grāmatiņas izlasīšanas bija jāuzzīmē pasakas, dzejoļa vai stāsta notikums.

Tagad- pavasarī, jau piezīmētas un pierakstītas, bērni - šīs grāmatiņas ar lielu lepnumu nesa uz bibliotēku. Bibliotēkā viņus sagaidīja īpašs ciemiņš- Guna Grote Majore, kura sacerējusi ne mazums pasaku, dzejoļu un dziesmiņas bērniem. Bērni Gunai izrādīja savus zīmējumus, izstāstīja, par ko lasījuši grāmatās un kuras grāmatiņas patikušas visvairāk. Te nu jāsaka, ka arī mūsu Snīpjiem, tāpat kā vairumam bērnu visā Latvijā, visvairāk patikusi Anitas Kreituses grāmatiņa ”Puika, kas zīmēja kaķus” ar brīnišķīgajiem pašas autores zīmētajiem kaķiem. Tikšanās laikā Guna bērniem stāstīja par dažādiem kukainīšiem, kurus pļavās un dārzos var sastapt ik uz soļa. Tuvojas vasara, kad puķes un ziedošos kokus apciemo bitītes, par kuru dzīvi Gunai būtu daudz ko stāstīt, jo aizraušanās ar čaklajām medus vācējām ir viena no viņas sirdslietām. Tāpēc arī pašas sacerētajos dzejoļos un pasakās ielikts tik daudz mīļuma pret mazajiem draugiem-sienāzīšiem, zirnekļiem, bitītēm, jāņtārpiņiem, pat kartupeļu lapgrauzi…

Dzejoļi mijās ar dziesmām. Izdziedot Vika dzejoli ”Mīldziesmiņa”, bērni sirsnīgi dziedāja līdz:” Mīļi, mīļi (vai tu proti?) mīļi, mīļi dzīvojot.” Bijām vieni no pirmajiem klausītājiem arī Gunas pasaciņai par apslimušo meitenīti Evu , kuru izārstēja sienāžu orķestris. Liela jautrība sākās, kad ģitāras pavadījumā visi kopā dziedājām dziesmiņu par Vardēm. Gunai līdzi bija paņemta arī zīmējumu mape ar simpātiskajām mārītēm, skudru lauvām un dažnedažādām dzīvām radībiņām. Apskatot darbus, bērni guva ierosmi paši ķerties pie zīmuļiem. Tā tapa deviņas Bišu Karalienes, kuras viņi dāvināja Gunai atmiņai no šīs jaukās un jautrās Rīta stundas .

Laiks pagāja nemanot. Un klāt arī lielā apbalvošanas ceremonija. Katrs mazais lasītājs saņēma Pateicības rakstu un balviņas. Ļoti lielu paldies teicām skolotājai Indrai Mednei, kura palīdzēja bērniem saskatīt brīnumaino grāmatu pasauli gan lasot priekšā un pārrunājot izlasīto, gan mudinot zīmēt. Ar pavasarīgu puķu pušķi pateicāmies mūsu ciemiņam Gunai un izteicām vēlēšanos- ieraudzīt viņas dzejoļus ,pasakas un zīmējumus vienā lielā, skaistā, mīļā grāmatā. Savukārt, Guna viņiem vēlēja aizdomāties, cik svarīga ir grāmatu lasīšana. Bērnu zīmētās grāmatiņas var apskatīt bibliotēkas izstādītē. Ienāciet un paskatieties, jo- mazs cinītis var gāzt lielu vezumu! Deviņi pirmsskolnieki no „Snīpjiem” jau septembrī vērs skolas durvis. Mēs tikai priecāsimies, ja patikšana lasīt grāmatas nebūs zudusi.

Svētciema bibliotēkas vadītājs L. Borozdina