24. augusts, 2019, Sestdiena

Boļeslavs, Bērtulis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Izstāde "Piekrastes noskaņas" Svētciemā

07.05.2018 12:33

Izstāde

Svētciema bibliotēkā skatāma salacgrīvietes Kristīnes Kukas (dzim. Apsītes) fotogrāfiju izstāde „Piekrastes noskaņas”. Uz izstādes atklāšanas pasākumu pulcējās autores ģimene, draugi, darba kolēģi un bibliotēkas lasītāji. Kristīne ar fotografēšanu aizrāvusies jau vairākus gadus. 

Fotogrāfijas sanākušas aizvien labākas, kvalitatīvākas, taču tā arī palikušās krāties datora mapēs. Aizvien ticis atlikts tēta mudinājums -attēliem ieraudzīt dienas gaismu. Taču doma par dalību kādā konkursā klusībā radās, tai tikai bija jānobriest. ..

Pagājušā gada rudenī tika izsludināts fotokonkurss, kuram fotogrāfijas varēja iesūtīt jebkurš novada iedzīvotājs. Kristīne nav varējusi sadūšoties aizsūtīt savas „noskaņu” bildes. Taču bijis liels prieks un pārsteigums, ieraugot vienu no tām uz jaunā Salacgrīvas novada fotoalbuma “Te kur jūr’ un kāps’, un prieds’” vāka. Albumā ievietotajās fotogrāfijās stāstīts stāsts par skaistākajām vietām , dabas skatiem un svētkiem mūsu novadā. Kristīnes „Saulriets” , izrādās, izdevēju rokās bija nonācis jau krietni agrāk, kad pirms vairākiem gadiem notika fotogrāfiju konkurss novada kalendāram “Plašās, saulainās Salacgrīvas novada ainavas” .

Kristīnei tuva ir jūras fotografēšana- saulrieti, ledus krāvumi, kuģu atgriešanās ostā, akmeņi, piejūras daba. Protams, savu lomu te ”spēlē” arī dzīves vieta , kas nu ir pašā Salacgrīvas jūrmalā.

 Mēs Kristīni saucam par savu- svētciemieti, jo dzimusi, augusi un skolā gājusi viņa ir Svētciemā. Izstādi atklājot, Kristīne pastāstīja par katras fotogrāfijas tapšanu, pa laikam piesaucot arī sava dēla Mārtiņa nopelnus. Tieši viņš ne reti mudinājis iet dabā, izraudzīt piemērotāko vietu vai fotografēšanas vērtu objektu . Kristīnes mamma Gunta gan min, ka ir vēl viens pastaigu pavadonis, kuram arī ir vērā ņemama loma bilžu tapšanā un tas ir mazais suņuks-saukts par Tomariņu. Izstādi papildina dažādi jūrmalā atrastie dārgumi- akmentiņi, stikliņi, kociņi. Arī tie tāpat kā fotogrāfijas ,apliecina mūsu Vidzemes lībiešu krasta neparastumu.

Paldies Kristīnei un viņas ģimenei par atsaucību izstādes rīkošanā. Svētciemā to varēsim apskatīt arī maijā, bet vasaras mēnešos tā jau aizrunāta Baldonē.

Svētciema bibliotēkas vadītāja L Borozdina