Agija, Aldonis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Noslēgusies ZVSBL septītā sezona

Ar fināla posmu Cēsu sporta kompleksā noslēgusies Ziemeļvidzemes sieviešu basketbola līgas (ZVSBL) septītā sezona - ļoti smaga ar dažādiem pārdzīvojumiem un daudzām problēmām. Tomēr izdevās vairāk vai mazāk veiksmīgi to noslēgt. Tagad par to komandu gaitām, kas pārstāvēja bijušo Limbažu rajonu. Limbažu komanda dažādu iemeslu dēļ diemžēl nespēja ierasties uz finālu Cēsīs. Tādējādi izpalika pusfināla spēle par 5. - 8. vietu starp limbažniecēm un Alojas Ausekļa vidusskolas/Smiltenes komandu. Nenotika arī spēle par 7. - 8. vietu.

IMG_8449.JPG

Limbažu komanda abās spēlēs saņēma tehniskos zaudējumus ar 0:20 un 2013./2014. gada sezonā finišēja 8. vietā. AAV /Smiltene bez cīņas nodrošināja sev iespēju cīnīties par 5. vietu čempionātā, diemžēl Cēsis juniors bija pārāk ciets rieksts ar milzīgu auguma pārsvaru pār Alojas un Smiltenes apvienotās komandas spēlētājām. AAV/Smiltene finišēja 6. vietā - tas ir vienības spēju objektīvs rādītājs. Par komandas labāko spēlētāju šajā sezonā atzīta komandas kapteine Madara Grigore. Bronzas medaļas izcīnīja Cēsu komanda, ZVSBL veterānes pārliecinoši apspēlēja Alūksne/ATA.

Finālā tikās pagājušās sezonas sudraba laureātes BK Salacgrīva meitenes un Latgales zeltenes - Moseņis no Rēzeknes. Austrumlatvijas komanda šajā sezonā atstāj ļoti mobilas, vienotas un organizētas vienības iespaidu. Jau regulārā čempionāta spēlē viņas sagādāja salacgrīvietēm pamatīgas galvassāpes un tikai mača izskaņā izlaida uzvaru no rokām. Šoreiz spēles likme bija ZVSBL tituls. Salacgrīvas komandai spēļu sākumi šosezon sagādāja lielas problēmas un ieskrieties izdevās tikai spēles otrajā pusē. Izņēmums nebija arī šī cīņa. 1. ceturtdaļa zaudēta bez variantiem 3:13, bumba spītīgi nekrita grozā, 2. ceturtdaļā komandu rezultativitāte būtiski pieauga un šoreiz jau ar Salacgrīvas basketbolistu pārsvaru - 24:14. Puslaiks noslēdzās neizšķirti 27:27, un cīņa pēc pārtraukuma atkal sākās no gala. Tomēr visu 2. puslaiku spēles gaitu vairāk kontrolēja Rēzeknes meitenes un noveda spēli līdz uzvarai 61:56. Laine Karlsone salacgrīvietēm guva 23 punktus, bet Zane Berdaškēviča 15. Mūsu līgai līdz ar to ir jaunas čempi­ones, bet BK Salacgrīva otro gadu pēc kārtas finišēja ar sudraba godalgām. Par sezonas vērtīgāko spēlētāju piejūras komandai atzīta L. Karlsone.