skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Dambretistiem veiksmīgs starts starptautiskās sacensībās

26.03.2019 07:13

Rīgā norisinājās starptautiskas sacensības 100 lauciņu dambretē „Zelta kauliņš”. Tās ir tradicionālas un šogad notika jau 38.reizi. Cikliski mainoties, šīs sacensības organizē kāda no šādām 7 valstīm: Latvija, Lietuva, Igaunija, Baltkrievija, Krievija, Ukraina un Polija. Piedalījās 20 komandas. Latviju šogad tajās pārstāvēja Rīgas, Salaspils, Bolderājas, Zemgales un mūsu sporta skolas komanda, kuras sastāvā startēja Kristers Lapiņš, Rodrigo Jugans, Klāvs un Elizabete Norenbergi.

Sacensības iesākās ar komandu sacensībām dambretes ātrspēlē. Uzvarēja Minskas jaunie dambretisti, aiz sevis atstājot Viļņas un Sanktpēterburgas komandas. Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola ierindojās 6., Salaspils 11., Rīga 13. Un Zemgale 17.vietā. Pēc tam notika dambretes komandu stafetes. Šoreiz pārāki izrādījās Viļņas jaunie dambretisti. Mūsu sporta skolas dambretistiem sudraba godalgas, bet bronzu saņēma Minskas komanda.

Komandas sacentās arī basketbola metienos. Trīs minūšu laikā katrai komandai bija pēc iespējas vairāk jāizdara veiksmīgu metienu no trīspunktu zonas. Pusfinālā iekļuva četras veiksmīgās komandas, tajā skaitā arī mūsējā. Tur Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas komanda ar 33:17 pārspēja Minsku, bet finālā ar 35:18 sagrāva Tallinu.

Pamatturnīrs norisinājās četras dienas. Cīņas bija ļoti sīvas un uzvarētājs noskaidrojās tikai pēdējā kārtā. Ceļojošo kausu izcīnīja Minska. Visu sacensību laiku līdere bija Viļņas komanda. Taču zaudējums mūsējiem pēdējā kārtā, viņus ierindoja sudraba pozīcijās. Mūsu komandas iegūtā trešā vieta ir liels sasniegums. Pārējās Latvijas komandas izcīnīja vietas otrajā desmitā: Rīgai 11., Zemgalei 12., Salaspilij 14. un Bolderājai 16.vieta. Balvas tika arī individuāli labākajiem. Pie otrā galdiņa 2.vietu ieguva Klāvs Norenbergs, bet pie trešā Rodrigo Jugans bija trešais.

Nākamgad sacensību notiks Tallinā, bet pēc tam Kijevā un Sanktpēterburgā.