24. maijs, 2019, Piektdiena

Marlēna, Ilvija, Ziedone

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Suminām "Ziemas rotu"

11.03.2019 16:41

8.marta Tulpju ballē Liepupes “Birzgaiļos” sumināja konkursa “Ziemas rota” nominantus un svinēja Starptautisko sieviešu dienu. Šajā zālē tik daudz cilvēku vēl nav bijis atzīst Vakara vadītājs Aivars Stafeckis, uzrunājot klātesošos, atzina, ka tik daudz cilvēku šajā zālē vēl nav bijis un sveica dāmas 8.marta svētkos, dienā, kad vīrieši sievietēm dāvina viskrāšņākos ziedus un vismīļākos vārdus. Šī vakara svētkus atklāja Saulkrastu mūsdienu deju grupas “Fractus” senioru grupas „Sandras kundzītes” priekšnesums.

Jau ierasts, ka novada pirmajos lielākajos svētkos sumina un godina Salacgrīvas novada konkursa “Ziemas rota”  uzvarētājus. Vērtēšanas komisija: Evija Keisele, Gundega Upīte – Vīksna, Ineta Cīrule, Aija Kirhenšteine, Gunita Bisniece, Ilona Jēkabsone un Ilze Ozoliņa, konkursam pieteiktos objektus apskatīja šī gada janvāra pirmajās dienās.

Bet pirms sveikt konkursa uzvarētājus, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs sveica visas dāmas 8.marta svētkos un sacīja “kamēr vēl ārā nav tik gaišs un ik pa laikam uzkrīt sniegs atcerēsimies šo brīnišķīgo konkursu, jo vērtējot izgaismotos namus un sētas nāca prātā bērnībā redzētās Ziemassvētku kartiņas ar skaisti izgaismotiem namiņiem, ieliņām un eglītēm. Man ir prieks, ka mūsu novadā “viss ir pa īstam”, ar katru gadu arvien krāšņāki kļūst nami, pagalmi, ielas viensētās, ciemos un pilsētās un priecē lielus un mazus, savējos un svešus.”

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Evija Keisele, pasniedzot goda rakstus, sacīja lielu paldies visiem, kuri piedalījās konkursā un atvēra savu pagalmu vārtiņus komisijai.

Goda rakstu par piedalīšanos konkursā “Ziemas rota 2018” saņēma īpašumi:  Līvānu ielā 13, Jelgavkrastos, Liepupes pagastā, Smilšu ielā 1, Salacgrīvā un “Jūrmalas”, Salacgrīvas pagastā.

Nominācijā Daudzdzīvokļu mājas un māju kooperatīvi trešajā vietā daudzdzīvokļu māja  Ainažos, Krišjāņa Barona ielā 7, korpuss 2, otrā vieta daudzdzīvokļu māja Ainažos, Krišjāņa Barona ielā 3, pirmā vieta daudzdzīvokļu māja Ainažos, Krišjāņa Barona ielā 12. Apsveicama un apbrīnas vērta ir ainažnieku saliedētība, vienotība un darbošanās gatavojot Ziemas svētku noformējumu.

Nominācijā Privātmāja trešo vietu  ieguva īpašums “Jaunbranti”, Ainažu pagastā, otrā vieta īpašumam Sila ielā 22, Salacgrīvā, pirmā vieta – īpašumam Jūrmalas ielā 31, Salacgrīvā. Jūrmalas ielas nams un sēta ir glīti sakopts un apskates vērts gan ziemā, gan vasarā, jo mājas saimnieki savlaicīgi gatavojas sezonai un izstrādā plānu kādam pagalmam un mājai jāizskatās. Piedomāts pie katra sīkuma, lai interesanti būtu visiem. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma naudas balvas - pirmā vieta 150, otrā  110 un trešā vieta 70 euro.

Kad sumināti konkursa “Ziemas rota” uzvarētāji, laiks dejām un atpūtai kopā ar grupu “Apvedceļš”.  Paldies Salacgrīvas novada domei, “Birzgaiļu” saimniecei un grupai “Apvedceļš” par jauko vakaru. Pat sniegputenis mājupceļā nespēja sabojāt omu!

Ilga Tiesnese