19. aprīlis, 2019, Piektdiena

Vēsma, Fanija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pelēni gaida Latvijas simtgadi

07.11.2018 09:21

Visa Latvija ir svētku gaidās, arī mēs, mazie Pelēni no Korģenes cenšamies daudz ko padarīt. Varu gan apgalvot, ka čakli un darbīgi esam bijuši vienmēr, jo tikai darot, mēģinot un pat kļūdoties, apgūstam dažādas zināšanas un prasmes. Skolotājs ir tas, kurš redz bērnu mirdzošās acis, darboties gribu un enerģijas plūsmu, iedvesmojot, virzot un atbalstot.

Jo kā daži bērni man teikuši- tu esi kā mūsu otra mamma. Kurš tad cits, ja ne mamma grib savu bērnu redzēt gudru, čaklu, labsirdīgu un priecīgu, ļaujot bērnam būt pētniekam, darītājam, ļaujot būt patiesam. Pasaule mainās, arī mūsu Latvija, mūsu bērni būs tie, kas turpinās to veidot mūsdienīgu, ilgtspējīgu un labklājīgu.

Šajā mācību gadā aizritējuši vien pāris mēneši, taču kopā esam padarījuši daudz. Grupas telpa pārveidota tā, lai varam darboties maksimāli funkcionāli, izjūtot piederības sajūtu konkrētajai iestādei un grupai, veidojot bērna identitāti un padarot mācīšanos redzamu. Kopā ar bērniem iekārtojām Dabas centru, vācot ozolzīles, kastaņus, čiekurus, lapas, lapu kātiņus, akmentiņus, sēkliņas un vēl citus dabas materiālus, kas noder ikdienā rotaļājoties un reizē arī mācoties. Matemātikas centriņā arī cenšamies paši radīt materiālus, kas rosina skaitīt, rēķināt. Labāk pat izmantot reālas lietas, ne veikalā iegādātas spēles. Ienākot grupas telpā, ikviens var saprast, par ko runājam, temata izpētes laikā mācību vide mainās. Telpā redzami gan pabeigti, gan nepabeigti bērnu darbiņi. Bērni zina, kur stāv nepieciešamie materiāli, katrs var tos paņemt, kad nepieciešams.

 Grupas laukumā, kur kļavas mums par velti sabirdinājušas krāsainas lapas- tās var grābt, veidojot labirintus, samest kaudzēs, lēkt tajās, mest gaisā, apgūt krāsas, lielumu, bet zirgkastaņa nometusi tik daudz mazu durstīgu ezīšu un brūnu bumbuļu, spēj tik veidot gleznas, latvju rakstus, izlikt burtus un ciparus.

Oktobrī piedalījāmies Vislatvijas Putras programmā, kad noskatījāmies prezentāciju par biežāk audzētajiem graudaugiem, noskaidrojām, ko no tiem gatavo.10. oktobrī, atzīmējot Putras dienu, nolēmām, ka pagatavosim sāļo putru, jo saldās itin bieži ēdam ēdienreizēs bērnudārzā, izvēlējāmies četrgraudu pārslas no graudaugiem.Tā bija interesanta nodarbība ārā, jo putras vārīšana noritēja uz īstas lauku plīts svaigā gaisā, turpat klājām arī galdu, pa ceļam salasītās kļavlapas noderēja kā paliktnis šķīvītim. Dobē izrāvām burkānus, noplūcām zirņu lakstus un mazos tomātiņus dekorēšanai, bet zaļie zirnīši bija no saldētavas. Mazākie veica vieglākos darbiņus, vecākie bērni nopietnākos- burkānu tīrīšanu, griešanu. Taču visiem gribējās pamaisīt ar lielo koka karoti un uzpasēt, vai putra gatava. Mūsu Spēka putra bija gan acīm baudāma, gan ļoti veselīga. Žēl, ka bērniem putras neliekas īpaši gardas.

Labprāt piedalījāmies Labo darbu nedēļā. Gan jau kāds Korģenes iedzīvotājs vai caurbraucējs ievēroja, ka autobusa pieturas ir tīras, ciemata grāvmalas sakoptākas, arī Korģenes bērnu laukumiņā un Līgo laukumā savākti zari, papīri un citi atkritumi. Kopšanas darbus veicām divas dienas, trešajā vēl izstaigājām, priecājoties par paveikto. Ceru, ka aizdomāsimies pirms kaut ko sev nederīgu gribēsim nomest, kur pagadās.

Papildus ikdienas darbiem, iesaistāmies arī konkursā „Dabai labu darīt”. Cītīgi vācam PET pudeles un makulatūru. Tā mēs mācāmies saudzēt dabas resursus, šķirot atkritumus. To mācās ne vien bērni, bet arī vecāki. Prieks, ka Pelēniem ir arī palīgi. Paldies! Šis ir konkurss, kur par savākto var iegūt arī naudas balvu. Tādēļ, jo vairāk kg makulatūras un vairāk kubikmetru saplacinātu pudeļu savāksim, jo vairāk naudiņas būs Pelēnu maciņā, tas dos iespēju savai grupiņai ko vajadzīgu iegādāties.

Darīsim labus darbus, domāsim labas domas un daudz smaidīsim, jo dzīvojam tik skaistā novadā kā Salacgrīvas, tik brīnišķīgā valstī kā Latvija.

PII Vilnītis filiāles Korģenē skolotāja Ilga Ūdre