19. aprīlis, 2019, Piektdiena

Vēsma, Fanija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

eTwinning ikgadējā Eiropas konference Varšavā

05.11.2018 10:03

eTwinning ikgadējā Eiropas konference Varšavā

Katru rudeni kādā no Eiropas valstīm pulcējas simtiem eTwinning skolu sadarbības projektu īstenotāju, tiek apbalvoti labākie Eiropas projekti, kā arī tiek kopīgi diskutēts par nozīmīgām izglītības aktualitātēm. Šogad Eiropas konference norisinājās Varšavā un tās galvenā tēma bija “Kultūras mantojums”. Vairāk nekā 600 pedagogi no Eiropas valstīm diskutēja par kultūras mantojumu, tā saglabāšanu un lomu izglītības procesā un eTwinning projektos.

Latviju konferencē pārstāvēja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2018” finālisti, tai skaitā Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja Ineta Lielkalne, eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta komanda, kā arī Izglītības un Zinātnes ministrijas pārstāvis. Trīs dienu garumā, no 25.10.2018 līdz 27.10.2018, konferences dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, satikt projektu īstenotājus, izglītības jomas profesionāļus un ekspertus, lai kopīgi diskutētu par kultūras mantojumu eTwinning projektos un mācību procesā.

Konferences laikā ikviens dalībnieks tika aicināts pievērst uzmanību gan nacionālajām, gan Eiropas kultūras mantojuma vērtībām dažādos aspektos, rast risinājumus to saglabāšanai un motivēt skolēnus aktīvi iesaistīties kultūras mantojuma apzināšanā un popularizēšanā. Tika runāts arī par nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm izglītības jomā.

Apmeklējot darbnīcas, bija iespēja iepazīties ar dažādām idejām skolu partnerību veidošanā, izmantojot eTwinning platformu. Piemēram, ekoskolu pārstāves dalījās pieredzē par ekoskolu aktivitātēm, sasaistot tās kopā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem un eTwinning projektiem. Interesanta bija darbnīca par Microbit robotiem. Microbit sastāv no 25 Led lampiņām un tā vadība iespējama gan ar USB, gan Bluetooth. Šādu robotu veidošana un programmēšana ir pa spēkam sākumskolas un pamatskolas skolēniem un būtu lielisks līdzeklis datorikas programmas apguvē. Darbnīcas mērķis bija parādīt, kā roboti spēj atrisināt problēmas (uzdevumus) un kā skolēniem ar problēmuzdevumu metodi mācīt programmēšanas pamatus. Noderīga bija arī darbnīca “STEM (Science, technology, engineering and mathematics - zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) un kultūras mantojums”. Šajā darbnīcā bija iespēja iepazīties ar izglītības resursiem no dažādiem kultūras mantojumiem un STEM krātuvēm, piemēram, Scientix un Europeana.

Eiropas eTwinning ikgadējā konference – tā bija iespēja gūt radošu impulsu, dalīties pieredzē un satikt līdzīgi domājošus – radošus un jaunām tehnoloģijām atvērtus skolotājus, gūt jaunas idejas turpmākajam darbam un apzināt savu vērtību Eiropas kontekstā.

Ineta Lielkalne,

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja

eTwinning vēstniece

Lielkalne_Varsava.jpg