19. aprīlis, 2019, Piektdiena

Vēsma, Fanija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Annija Neretniece - viena no fotokonkursa "Es=Latvija" uzvarētājiem

05.11.2018 08:57

Annija Neretniece - viena no fotokonkursa

Salacgrīvas vidusskolas 12.klases skolniece Annija Neretniece ir viena no Saeimas organizētā fotokonkursa ''Es = Latvija'' uzvarētājiem. Fotokonkursu organizēja Saeima, tas veltīts valsts simtgadei un Lāčplēša dienai, lai veicinātu patriotismu un nacionālo apziņu. 

Kopumā konkursam 64 jaunieši pieteica 157 darbus, kuros bija atklāta piederības sajūta Latvijai, cildināts mūsu valsts skaistums, kultūras daudzveidība, patriotisma tradīcijas un valsts simboli.

Desmit labāko darbu autori 1. novembrī kopā ar skolotājiem, kuri mudinājuši piedalīties konkursā, bija uzaicināti doties uz Saeimu. Arī Annija Neretniece viņu vidū. 

Saeimas nama Lielajā vestibilā notika šo darbu izstādes atklāšana. To atklāja Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece, sakot labus vārdus par Latvijas jauniešiem, viņu darbiem, un novērtēja to, ka Latvijas jubilejas mēnesis iesākas ar tik jauku notikumu. Viņa atzīmēja arī to, ka šo fotogrāfiju izstāde būs redzama 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī, kur notiks Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltītā Saeimas svinīgā sēde. Izstādes atklāšanā runāja arī citas valsts amatpersonas, bet pēc tam sekoja apbalvošana, Annija ieguva arī pārsteiguma balvu no virsnieka Gaida Andreja Zeibota - par viņam tīkamāko fotogrāfiju. Pēc apbalvošanas sekoja interesanta ekskursija Saeimas namā un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas telpās. Varēja uzzināt gan interesantus vēstures faktus, gan savām acīm redzēt, kā tad īsti notiek darbs Saeimā, bijām aculiecinieki 12. Saeimas pēdējai sēdei. Tāpat ļoti interesanta bija tā saucamā dāvanu telpa, kur var apskatīt nelielu daļu no dāvanām, kas ir saņemtas no citu valstu augsta ranga viesiem.

Pēc ekskursijas visi devāmies uz Ādažu militāro bāzi, kur speciāli uzvarētājiem bija sagatavota īpaša programma. Tās ietvaros redzējām, kā notiek šaušanas mācības, apskatījām svarīgākās būves teritorijā, varējām apskatīt bruņojuma tehniku, paši izmēģināt, kā ir tajās atrasties, bet ekskursijas beigās bija prezentācija, kurā bija pati svarīgākā informācija, kas saistīta ar Ādažu poligonu.

Annijai kā šī konkursa uzvarētājai priekšā vēl viens notikums - 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī viņai būs iespēja piedalīties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltītajā sēdē. 

Paldies Annijai par piedalīšanos konkursā, un lai drosme pieņemt jaunus izaicinājumus un piedalīties citos konkursos!

 

Salacgrīvas vidusskolas latviešu valodas skolotāja

Inta Balode