23. jūlijs, 2019, Otrdiena

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jaunas idejas meklējot

10.09.2018 15:06

Jaunas idejas meklējot

Īstenojot INTERREG Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sadarbības projektu „Igaunijas un Latvijas uzņēmēju sadarbības platforma” augusta nogalē notika projektā iesaistīto pušu pārstāvju trīs dienu pieredzes apmaiņas brauciens. 

Šajā pārrobežu projektā iesaistītas Mulgimā attīstības centrs, Salacgrīvas pašvaldība un publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Sernikon” no Saulkrastu un Carnikavas pašvaldībām. Projekta koordinatore no Salacgrīvas novada Solvita Kukanovska stāsta “pieredzes apmaiņas braucienā piedalījās 27 jaunieši, vecumā virs 18 gadiem, kuri domā par savu uzņēmējdarbības uzsākšanu vai ir sava ceļa meklējumos. Uzskatu, ka šādi projekti, pieredzes apmaiņas braucieni ir vajadzīgi. Jaunieši daudz redz, gūst priekšstatu un pieredzi kā strādā citur. Grūti pateikt kurā brīdī redzētais un piedzīvotais viņiem noderēs, bet brauciens bija interesants un noderīgs.”

28.augustā šī projekta dalībnieki devās uz Igauniju uz Mulgi reģionu Viljandi apriņķī, kurā apmeklēja autoservisu un metāla apstrādes uzņēmumus un vīna saimniecību, kas nodarbojas ar tūristu uzņemšanu. Otrajā dienā, Salacgrīvas novadā, pēc viesošanās uzņēmumā “Grandeg”, IK “Lienes konditorejā” notika Dabas maizes degustācijas. Viesi iepazinās un nogaršoja rudzu plaucēto maizi ar sēklām, ķimenēm, speķi un ķiplokiem un izgaršoja visdažādākos kēksus. Pēc tam apmeklēja Aleksandra Rozenšteina nēģu taci un viesu namu “Bērziņi”. Vakarā, viesu namā “Kosīši” moderatore  Liene Some Tiesnese vadīja semināru.

Trešo dienu projekta dalībnieki pavadīja Saulkrastu un Carnikavas novados, apmeklēja viesu namus, SPA un veselības centru.

Lai arī līdzi bija igauņu valodas tulks, projekta dalībnieku vidū galvenā saziņas valoda bija angļu, jo tā sazināties bija ātrāk un vieglāk. 

Pieredzes apmaiņas braucienā par maksu piedalījās uzņēmēji no Igaunijas, kuri Latvijā, Salacgrīvas, Saulkrastu un Carnikavas novados jau bija bijuši, bet brauca vēlreiz, lai redzētu kas jauns mūsu pusē.  

Projekta Nr.48 "Igaunijas un Latvijas uzņēmēju sadarbības platforma" mērķis ir veicināt abu valstu mazo uzņēmēju sadarbību, nodrošināt pārrobežu komunikāciju, un atrast veidus, kā mazie uzņēmumi un jaunieši, kuri vēlas mācīties uzņēmējdarbību ārpus skolas izglītības programmas, var iegūt informāciju par sadarbību ar kaimiņvalstīm. 

Projekts „Igaunijas un Latvijas uzņēmēju sadarbības platforma”ir noslēguma stadijā. Vēl ir atvērts biznesa plānu konkurss jauniešiem, jau esošie uzņēmēji piedalīsies gadatirgū Helsinkos un būs apmācības pedagogiem. Projekts noslēgsies šī gada nogalē.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Ilga Tiesnese

Logo_karogs1.jpg