23. jūlijs, 2019, Otrdiena

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Tūjas Zinību centra rekonstrukcija

22.08.2018 10:52

Tūjas Zinību centra rekonstrukcija

Sākusies Tūjas Zinību centra ēkas rekonstrukcija, lai telpas pielāgotu bibliotēkas vajadzībām. Tā šobrīd atrodas ielas pretējā pusē – daudzdzīvokļu nama dzīvoklī, taču Salacgrīvas novada dome nolēma, ka loģiskāk būs sabiedriskās iestādes apvienot zem viena jumta. Turklāt abas ir bibliotēkas vadītājas Zeltītes Milleres pārziņā.

Z. Millere pastāstīja, ka celtnieki jau čakli strādā. Par darbu veikšanu noslēgts līgums ar SIA ArTaz no Salacgrīvas. Pašvaldības izpilddirektora palīgs tehniskajos jautājumos Jānis Blūmiņš atzina, ka Zinību centra abās telpās (zālē un noliktavā) izmaiņas tikpat kā nav nepieciešamas. Būvdarbi notiek vairākos dzīvokļos, ko pašvaldība iegādājās bibliotēkas veidošanai. Tur maina starpsienu izvietojumu, iekārto centrālapkuri, apgaismojumu. Pārbūvē arī sanitāro mezglu, lai tas būtu pieejams cilvēkiem ratiņkrēslā, kā arī veido kāpnes un uzbrauktuvi.

Vienkāršotā rekonstrukcija pašvaldībai izmaksās aptuveni 28 tūkstošus eiro (bez PVN). Ikdienā bibliotēkas ieeja būs sētas pusē. Tur ir arī pagalms, ko varētu labiekārtot un izmantot, piemēram, pasākumu norisei.

Gan J. Blūmiņš, gan bibliotēkas vadītāja cer, ka 18. novembri varēs sagaidīt jaunajās telpās. Tās gan būs arī jāiekārto, jāpārnes grāmatas, mēbeles un cits inventārs. Iespējams, talkā aicinās vietējos iedzīvotājus.

Z. Millere par pārmaiņām priecājas. Patīkami, ka pašvaldība novērtē Tūjas ciema nepieciešamību pēc savas kultūras iestādes. Viņai jau ir idejas, kā to apdzīvot. Piemēram, garajā gaitenī sadarbībā ar Limbažu fotokluba biedriem varētu veidot pastāvīgo bilžu ekspozīciju. Z. Millere piebilda, ka cilvēki nāk ne tikai pēc grāmatām un apmeklē tikšanās ar interesantām personībām. Nereti durvis ver tūristi, arī ārzemnieki. Par to, lai viņiem būtu, ko piedāvāt, vadītāja jau parūpējusies, izveidojot informācijas stendu ar bukletiem un kartēm. Varbūt jāsarūpē viņiem iespēja iegādāties kādu suvenīru vai vietējo ražojumu.

Šovasar notiek angļu valodas nodarbības, ko reizi nedēļā 5–10 gadus veciem bērniem vada profesore Vieda Skultāne, kura Tūjā dzīvo vasarās. Viņa brīvprātīgi uzņēmusies šādu iniciatīvu. Interese ir liela – nodarbības pulcē aptuveni 20 dalībnieku. Plašākas un modernākas telpas vēl vairāk paplašinās bibliotēkas iespējas.

Linda TAURIŅA

www.auseklis.lv