20. aprīlis, 2019, Sestdiena

Mirta, Ziedīte

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Klasiskā mūzika Salacgrīvā

02.08.2018 08:21

Klasiskā mūzika Salacgrīvā

Sestdien, 28.jūlijā, Salacgrīvā sākās klasikās mūzikas svētki. Divpadsmitos dienā sākās devītā Starptautiskā Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklases, bet vakarā, kultūras namā notika festivāla atklāšanas koncerts.

Atgādinām, kad viss sākās 2008.gadā, kad atpūsties Salacgrīvas novadā ieradās izcilais krievu vijolnieks Aleksejs Lundins ar ģimeni. Viņa ideja par klasiskās mūzikas festivālu, kura laikā notiek meistarklases Latvijas un ārvalstu mūzikas skolu audzēkņiem un plašu koncertu programmu guva atbalstu novada domē un 2010.gadā notika pirmais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls.

Astoņu gadu laikā meistarklasēs mūzikas zinības ir apguvuši 538 audzēkņi. Šogad par meistarklašu patronesi ir kļuvusi valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, kura kopā ar Valsts prezidentu apmeklēs ne tikai noslēguma, jeb Gala koncertu 4.augustā Kuivižos, bet arī būs meistarklašu audzēkņu koncertā 5.augustā.

Šo festivālu atbalsta novada pašvaldība un tās vadītājs Dagnis Straubergs šajā vakarā pateicās Aleksejam par uzņēmību, mūziķiem par darbu un bērniem par izturību.

Savukārt festivāla idejas autors Aleksejs Lundins atzinās, ka ir iemīlējis Salacgrīvu un salacgrīviešus un ar nepacietību gaida atvaļinājumu, lai brauktu šurp.

Meistarklašu pedagogu koncerts parasti notiek festivāla priekšpēdējā dienā, bet šogad bija nedaudz savādāk un pedagogi Aleksejs Lundins un Ivars bezprozvanovs, kopā ar pianisti Tatjanu Fedosejevu muzicēja atklāsanas koncertā “Baltijas mūzika”, kurā skanēja pie Baltijas jūras dzīvojušo un dzīvojošo komponistu skaņdarbi.

Svētdien, Lielsalacas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika ērģeļmūzikas koncerts “Mūžīgais noslēpums”, kurā muzicēja Baiba Renerte, Baiba Tilhena un Larisa Carjkova. Lielisks koncerts sievišķīgs, maigs, trausls un tajā pašā laikā ļoti emocionāls un spēcīgs!

Ilga Tiesnese