19. februāris, 2019, Otrdiena

Zane, Zuzanna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Kristieši Simtgadi sagaidīs svētceļojumā apkārt Latvijai

10.06.2018 15:06

Kristieši Simtgadi sagaidīs svētceļojumā apkārt Latvijai

Jau kopš 6. maija ticīgie no visas Latvijas dodas ekumēniskā svētceļojumā apkārt Latvijai, kas tiek rīkots par godu Latvijas Valsts 100 gadu jubilejai. Svētceļojuma laikā plānots 100 dienās veikt kopumā apmēram 1886 km garu ceļu gar Latvijas robežu.

Šī projekta iniciators Bebrenes, Grendzes un Eglaines Romas katoļu draudžu prāvests Arnis Maziļevskis uzsver projekta ekumēniskumu, aicinot ikvienu kristieti piedalīties, brīvi izvēloties veicamo ceļa posmu atbilstoši katra iespējām.

Svētceļojuma sākuma un noslēguma punkts ir Latvijas katoļu reliģiskais centrs – Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika. Taču svētceļnieku grupai var pievienoties jebkurā izvēlētā vietā, līdz pat 13. augustam, kad Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem ik gadu pulcējas tūkstošiem kristiešu no visas Latvijas.

Ar izstrādāto maršrutu, ieplānotajām pieturvietām un veicamajiem attālumiem iepazīties iespējams vietnē www.svetcelojums100.lv. Cita noderīga informācija svētceļojuma dalībniekiem un visiem citiem interesentiem atrodama Simtgades svētceļojuma lapā vietnē Facebook.com.

„Šī ir lieliska iespēja atcerēties to, kas ir mūsu valstiskuma pamatā,” saka projekta iniciators, priesteris Arnis Maziļevskis. „Līdzās mūsu valsts simboliem - karogam un ģerbonim – ir svinīgā tautas lūgšana “Dievs, svētī Latviju”. Šie Baumaņu Kārļa vārdi tiek izdziedāti un izteikti lūgšanā ikvienā Latvijai nozīmīgā notikumā. Kopīgi lūdzoties, mēs ticībā un paļāvībā varam cerēt, ka Latvija būs svētīta ar visu to, kas nepieciešams katra cilvēka cienīgai dzīvei.”

Simtgades svētceļojumam svētību devuši Latvijas Romas katoļu baznīcas bīskapi. To atbalsta Fonds 1836, Radio Marija Latvija, Latgales Radio, Caritas Latvija, Katolis.lv u.c.

 

Tikšanās ar svētceļniekiem, liecības, dziesmas, iespēja uzdot jautājumus:

 

- 10.jūnijā 19.00 Ainažos, Baptistu draudzes lūgšanas namā, Kr. Barona ielā

 

- 11.jūnijā 19.00 Svētciemā, Svētciema attīstības biedrības Saieta nama zālē,

 

- 12.jūnijā 19.00 kempingā Jūrasdzeņi

 

- 13.jūnijā 19.00 Birzgaiļos

 

 

Informāciju sagatavoja: Vikija Ikauniece

Kontaktinformācija Pr. Arnis Maziļevskis 29397048; vikija.ikauniece@svetcelojums100.lv