22. janvāris, 2019, Otrdiena

Austris, Vincents

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīva saņēmusi apsolījumu pilsētas centrālās ielas sakārtošanai

14.05.2018 11:13

Salacgrīva saņēmusi apsolījumu pilsētas centrālās ielas sakārtošanai

Salacgrīvas novada dome saņēmusi rakstisku apliecinājumu no Satiksmes ministrijas, ka beidzot valsts gatava atbalstīt pilsētas tranzītielas (Vidzemes, Viļņu un Pērnavas) sakārtošanu. Jau ilgus gadus notiek Salacgrīvas novada pašvaldības sarunas ar atbildīgajām institūcijām par šo nepieciešamību.

Lai panāktu pozitīvu rezultātu, tika piesaistīti pat toreizējie valstsvīri – premjers Valdis Dombrovskis un prezidents Valdis Zatlers. Vēstulē apliecināts, ka turpmākajos trīs gados šim objektam no valsts budžeta programmas maģistrālo ielu rekonstrukcijai ieplānoti 2,24 milj. eiro: nākamajos pāris gados pa miljonam, 2021. – 240 000 eiro. Un ne vairāk! Runa ir par tranzītielas posmu 2,196 km garumā (no 87,072. līdz 89,449. km), izslēdzot tiltu pār Salacu. Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ir apmierināts, ka sarunas ar Satiksmes ministrijas un Latvijas valsts ceļu (LVC) pārstāvjiem, lai arī bija ilgas, nesušas augļus.

– Prieks, ka «Latvijas valsts ceļi» tur vārdu, ko deva pirms dažiem gadiem, ka atvēlēs finansējumu šīs ielas sakārtošanai, – viņš teic un piebilst – labi, ka savulaik izdevās lielāko daļu no tranzītielas (pašvaldības pārziņā bija aptuveni 12 km) atdot valstij. – Tādu projektu mēs nevarētu ne īstenot, ne līdzfinansēt, – secina priekšsēdētājs. Tiek lēsts, ka kopumā projekts varētu izmaksāt aptuveni 2,8 miljonus eiro, tātad pašvaldībai jārēķinās ar savu daļu tajā. Tāpat uz tās pleciem ir finansēt projektēšanu, kas jāveic šogad. D. Straubergs spriež, ka būvprojekta izstrāde būs pietiekami komplicēta. Plānots ne tikai uzliet jaunu asfalta kārtu, bet arī sakārtot ceļa pamatni, tāpat apgaismojumu, ietves. Jāizveido pārdomāti pilsētas ielu pieslēgumi, šahtas, lai savienotu abu Salacas krastu komunikācijas. Iespējams, kaut kur vajadzēšot uzstādīt akustiskās sienas iedzīvotāju norobežošanai no tranzītielas. Par to spriedīs projektēšanas procesā. Nākamās nopietnās sarunas ar LVC salacgrīviešiem būs par Salacas tilta sakārtošanu. Pēc tā iepriekšējā remonta solīts, ka līdz 2021. gadam tam vajadzētu turēt.

Regīna TAMANE

www.auseklis.lv