22. janvāris, 2019, Otrdiena

Austris, Vincents

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Veselības mēnesis "Bākā"

13.04.2018 15:17

Martā, kā ik gadu, Jaunatnes iniciatīvu centrā “Bāka” norisinājās veselības mēnesis. Tas ir laiks, kad savā ikdienā vēl vairāk cenšamies ieviest veselīga dzīvesveida principus un ieradumus, lai pavasari iesāktu ar jaunu spēku un enerģiju.

Mēneša sākumā sējām podiņos rukolu, kressalātus, spinātus, zirņus, lai uz palodzes izaudzētu savu mazo vitamīnu un zaļumu dārziņu. Marts ir īstais mēnesis, kad to darīt – laikā starp ziemu un pavasari, pirms zeme vēl modusies. Un tas taču ir tik aizraujoši – pašiem piefiksēt to brīdi, kad no sēkliņas izšķiļas pirmais zaļums!

16.martā pie mums viesojās veselīgas ēšanas restorāna “The Beginnings” vadītājs Sandris Majors, kurš klātesošos iedvesmoja dzīvot veselīgāk, enerģiskāk, dzīvespriecīgāk un ar garšu. Gatavojām zaļos un ogu kokteiļus, auksto zupu, izgaršojām dažādus dārzeņus, augļus, riekstus, biešu un lapu kāposta čipsus, ogu cepumus, pagaršojām pat imunitātes stiprinātāju un detoksikācijas veicinātāju – zaļo aļģi. Aizrautīgi un iedvesmojoši Sandris stāstīja par veselīgu un sabalansētu uzturu, izskaidroja, kurus produktus lietojot, mēs vairāk uzņemam šķiedrvielas, kurus - olbaltumvielas, kuros produktos savukārt ir augsta uzturvērtība, aicinot izvēlēties ikdienā ēdienu brīvu no konservantiem, mākslīgajiem saldinātājiem, transtaukskābēm, sintētiskajām krāsvielām un citiem jauno pārtikas tehnoloģiju “brīnumiem”.

Veselības mēnesi noslēdzām 26.martā ar nu jau par tradīciju kļuvušo “Nakts jogu” ar Kristapu Somu-Tiesnesi. Prieks, ka interesentu skaits par šo filozofijas, zinātnes un praktiskās disciplīnas jomu ar katru reizi tikai pieaug un ka jauniešiem šī tikšanās ir kā atspēriena punkts, lai pievienotos Kristapa organizētajām nodarbībām.

Līdztekus šīm praktiskajām aktivitātēm, jaunieši varēja saņemt QLife labo ieradumu grāmatiņas. Tās aizpildot, un/vai veicot norādītos uzdevumus, ir iespēja izmēģināt dažādas labo ieradumu metodes, kuras pēc tam var ieviest savā ikdienā. Metodes ietver gan emocionālos, gan sociālos, gan mentālos un funkcionālos elementus. Savukārt, lai veicinātu sarunas par dzīvi, vērtībām un mums nozīmīgo, kā arī palīdzētu izzināt un pilnveidot sevi, lieti noderēja jauniegātātās spēles “Turpinājums sekos...” un “Vairāk nekā vārdi”.

Domājot par pieredzēto marta mēnesī, novēlam gan sev, gan citiem būt aktīviem un sportiskiem, atrast un ieviest ikdienā kādu veselīgu ieradumu, izzināt un pilnveidot sevi!

 

Jaunatnes lietu speciāliste - Guna Grote-Majore

JIC “Bāka”vadītāja - Liene Eglīte