22. jūlijs, 2018, Svētdiena

Marija, Marika, Marina, Marī

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Svētciema ciema svētki

02.08.2017 14:46

29.jūlijā Svētciemā notika ciema svētki, kurus organizēja Svētciema attīstības biedrība. Aktīvākie svētciemieši rīta pusē piedalījās velo – foto sacensībās, lai noskaidrotu kura no komandām ir ātrākā, vērīgākā un precīzākā. Startam stājās deviņas komandas ar ļoti interesantiem nosaukumiem – Young maney, Bremzes, Siena ķīpas, Marinētie gurķīši, Mammīt mīļo, Zemenītes, Somijas tiesneši, z/s Robežnieki un Pienenes. Tām divu stundu laikā, 13 kilometru garajā trasē bija jāatrod 32 attēlos norādītie punkti un pie tiem jānofotografējas un 3 kontrolpunktos jāveic dažādi uzdevumi.

Dienas sportiskā daļa ar šīm sacensībām nebeidzās, pēc tam, turpat Svētciema muižas parkā notika draudzības stafete, krustvārdu mīklu minēšana, sacensības mazais ašākais ritenis un stiprākā roka (kuru noteica pēc tā cik ilgi izstieptā rokā varēja noturēt pudeli), individuālā stafete ar punktu krāšanu, balonu spridzināšana, kartona kastu locīšana uz laiku un alus dzeršanas sacensības.

Vakarā pirms koncerta sumināja dienā notikušo sportisko sacensību uzvarētājus. Velo – foto sacensībā trešajā vietā komanda Yang maney – Santa Krama un Ēriks Zvaigzne, otrie komanda Bremzes – Jānis Krams un Vasīlijs Marcinkovskis, pirmajā vietā komanda Somijas tiesneši -  Liene, Nele un Kristaps Somi – Tiesneši, draudzības stafetē uzvarēja komanda “Komanda”- Uģis Tomsons, Kaspars Zvejnieks un Egils Viesturs Balodis, stiprākā roka izrādījās ir Uģim Kalniņam un Sanitai Grāvītei, ašākā riteņa pavēlniece šajā dienā bija Paula Eizenberga, individuālajā stafetē uzvarēja Uģis Kalniņš, ātrākais alus dzeršanas sacensībās Valērijs Grigorjevs.

Pēc tik aktīvas rosības svētciemieši, ērti iekārtojušies uz siena ķīpām, labprāt klausījās Agitas Zvejnieces vadīto bērnu ansambļu koncertu, skatījās trīsdesmito gadu beigu filmu par Svētciema zirgaudzētavu un vecās bildes, kuras bija sarūpējis Pēteris Priekulis.

Pēc koncerta svētciemieši ballējās kopā ar grupu Alegro – Agitu Zvejnieci un Reini Maurīti.

Paldies Svētciema attīstības biedrībai par jaukajiem svētkiem, jo īpaši liels paldies Sandijai Kauliņai, Sintijai Leitānei, Kasparam Zvejniekam, Mārtiņam Kalniņam, Andai un Jānim Zvejniekiem, Laurai Krisanovai, Baibai Ķēberei un Baibai Martinsonei. Paldies svētku atbalstītājiem – Salacgrīvas novada domei, viesu namam Rakari un zemnieku saimniecībai “Robežnieki.

Ilga Tiesnese