22. aprīlis, 2018, Svētdiena

Armanda, Armands

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jūras svētki Salacgrīvā

13.07.2017 16:01

Jūras svētki Salacgrīvā

Otrā jūlija sestdiena Salacgrīvā ir īpaša diena, jo tiek svinēti Jūras svētki. Salacgrīva svētku viesus sagaidīja saposusies – ar krāsainiem karodziņiem pilsētā un uz tilta. Jau no agra rīta bija rosība Jahtu laukumā, kur savas tirgošanas vietas iekārtoja amatnieki, zivju tirgotāji un ēdinātāji no tuvākas un tālākas apkārtnes. Tirgotāju netrūka arī pilsētas tirgus laukumā.

Pirms deviņiem tirgū apmeklētāju maz, bet jau desmitos Jahtu laukumā rosība bija varena un andelēšanās, tirgošanās un mielošanās nerimās līdz pat vēlai pēcpusdienai.

Agrākie svētku apmeklētāji jau no desmitiem rītā piedalīties glābšanas riņķa mešanas ūdenī sacensībās un bezmaksas izbraukt jūrā ar zvejas kuģi, vai par maksu izvizināties ar laivu.

Tieši divpadsmitos svētku  dalībniekus un viesus uzrunāja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, vēlot visiem jauki un interesanti pavadīt šo dienu.

Saulītē, uz soliem iekārtojušies, skatītāji baudīja svētku koncertu, kurā piedalījās tautas deju ansamblis  “Teiksma”, Normunds Jakušonoks un Daiga Petkeviča un Siguldas bigbends.

Lielie un mazie darboties gribošie nodarbi sev varēja atrast daudzajās radošajās darbnīcās –izkrāsot savu zivi, izgatavot rotaļlietu – spineri, gatavot rotas, sietspiedē apdrukāt maisiņu vai T kreklu un zīmēt ar smiltīm. Kamēr lielie atvilka elpu atpūtas zonā, paši mazākie spēlējās smilšu kastē vai dzīvojās piepūšamajās atrakcijās. Arī šogad varēja baudīt tepat uz ugunskura vārīto īpašo lašu zupu.

Sportiskākie svētku dalībnieki rāpās Umurkumurā un pārbaudīja savus spēkus un veiklību Sievu, alus kausu un kannu turēšanā, šautriņu un bumbiņu mešanā mērķī, svara bumbu cilāšanā un mašīnas vilkšanā. Šogad ar īpašu tika godināts stiprākais Neptūna palīgs un palīdze – Kaspars Meļķis un Laura Skrūskopa.

Sportiski Jūras svētkus svinēja Zvejnieku parkā, kur notika sacensības basketbolā, volejbolā, sviedlīnes un zvejnieku zābaka mešanā.

Kad pierima aktivitātes Jahtu laukumā un stadionā, Zvejnieku parka estrādē viss bija gatavs, lai varētu sākties svētku koncerts  “TU UN ES “– Harijam Zariņam-60! un balle kopā ar grupām Lauku muzikanti, Krauja’s BAND  un  DJ Matthew Nagle.

Arī šogad uz koncertu un balli iegādātās biļetes piedalījās loterijā un laimīgie biļešu īpašnieki balvās saņēma - Piepūšamo gumijas laivu no Latvijas Reģionu Apvienības, divriteni no SIA “Baltic Forest “ un atbildot uz konkursa jautājumiem  2 ieejas biļetes uz festivālu POSITIVUS.

Salacgrīvas kultūras nama vadītāja Pārsla Dzērve par šī gada Jūras svētkiem stāsta “diena bija silta, saulaina un cilvēku pilna, tātad izdevusies!” Kā pasākuma organizatore viņa sacīja lielu paldies visiem svētku rīkošanā iesaistītajiem “šādi svētki top kopdarbā. Ja katrs apzinīgi un kārtīgi dara savu darbu, ir skaidrs – būs kārtība. Vislabākās atsauksmes saņēmām par radošajām darbnīcām. Paldies Jaunatnes iniciatīvas centram “Bāka”,  novada tūrisma informācijas centram, koprades telpai “Nirbulis” un Mārim Popovam un Ingunai Levšai, Lailai Oltei, SIA “Banķis” un Kārlim Kleinam, Ārim Ladusānam un viņa komandai un  biedrībai “Mežābele”.”

Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centrs šogad pirmo gadu piedalījās svētkos ar savām radošajām darbnīcām un tā direktore Kristīne Paegle ir gandarīta “mēs svētkos jutāmies ļoti labi. Bijām vairāk orientējušies viesiem tepat no Latvijas, bet netrūka apmeklētāju no Igaunijas un pat no Francijas. Darbojoties guvām pozitīvas emocijas un arī nākamajā gadā labprāt piedalīsimies Jūras svētkos.”

Arī Jaunatnes iniciatīvas centra vadītāja Liene Eglīte atzīst “svētki izdevās! Bērniem un jauniešiem ļoti patīk darboties, viņi labprāt zīmē, krāso, griež un veido. Mums pat pietrūka sagataves dažu darbiņu veikšanai.”

Paldies par šī gada jaukajiem Jūras svētkiem un tiksimies atkal, tepat Salacgrīvā!

Ilga Tiesnese