18. jūnijs, 2018, Pirmdiena

Madis, Alberts

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lauzts līgums ar SIA “Mitbau AC”

12.07.2017 09:08

Lauzts līgums ar SIA “Mitbau AC”

Salacgrīvas novada dome ir lauž iepriekš noslēgto līgumu ar SIA “Mitbau AC” no Jelgavas, par gājēju ietves izbūvi Valmieras un Vidzemes ielu krustojumā, Salacgrīvā. Līgums paredzēja, ka ietves izbūves darbi jāpabeidz līdz šā gada 30.jūnijam.

Salacgrīvas novada domes padomniece juridiskajos jautājumos Dita Lejniece informē “līgums paredzēja, ja uzņēmums Mitbau AC nepabeidz būvdarbus līgumā norādītajos termiņos, domei ir tiesības vienpusēji šo līgumu lauzt. Izmantojot šīs tiesības, Salacgrīvas novada dome, 10.jūlijā nosūtīja uzņēmējam paziņojumu, par līguma vienpusēju laušanu. Neatceros tādu gadījumu, ka līgums tiek lauzts, jo darbi vispār nav uzsākti. Šī ir slikta pieredze, jo zaudējam laiku.”

“Sazināties ar SIA “Mitbau AC” pārstāvjiem pēc līguma noslēgšanas tā arī neizdevās,” stāsta novada izpilddirektors Kaspars Ķemers, “bet gaidīt mēs nevaram, ietve Valmieras un Vidzemes ielas krustojumā ir jāizbūvē.  Līgums ir lauzts, būvdarbu veikšanai izsludināsim jaunu iepirkumu, meklēsim citu uzņēmēju, kurš var un vēlas izbūvēt ietvi šajā krustojumā. Manā praksē šis ir pirmais gadījums, kad uzņēmējs vispār nedara neko.”

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ir pārliecināts “ja darbi netiek padarīti, līgums ir jālauž. Novadā jau vairākus gadus esam ieviesuši kārtību, kas nepieļauj papildus izmaksu veidošanos iepirkumos izsludinātajos projektos un par līguma termiņos nepadarītajiem darbiem uzņēmējiem ir jāmaksā sods. Visiem uzņēmējiem ir vienādi spēles noteikumi un darbi ir jāveic kvalitatīvi un līgumā paredzētajos termiņos. Mūsu uzdevums ir dabūt labā kvalitātē paveiktus darbus. Nekas traģisks jau nav noticis, ietves izbūves darbus veiks vēlāk cits uzņēmējs.”

Vēlamies informēt par negodīgu uzņēmumu, kurš uzvarot iepirkumā, slēdz līgumu, bet paredzētos darbus neizdara. Aicinām būt uzmanīgiem!

Ilga Tiesnese