25. aprīlis, 2024, Ceturtdiena

Līksma, Bārbala

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Sācies lašu un taimiņu nārsta laiks

02.10.2014 09:17

Šī gada janvāra beigās pie Salacas upes esošas pašvaldības parakstīja sadarbības līgumu par tās saglabāšu un attīstību. Katra no līguma parakstītājām pašvaldībām dara daudz, lai Salacas upi un tās resursus nosargātu un saglabātu. Salacgrīvas novada dome šobrīd lielu uzmanību pievērš lielākai Salacas bagātībai– lašiem un taimiņiem. 

l1385019137.jpg

Klāt ir pirmais oktobris – lašu un taimiņu nārsta laiks, kad šo zivju makšķerēšana ir aizliegta. Jau esam rakstījuši, ka Salacgrīvas novada dome Zivju fonda finansētā projekta ietvaros papildinājusi zivju resursu aizsardzībā iesaistīto inspektoru un pilnvaroto personu aprīkojumu. Iegādāto termovizoru - nakts redzamības ierīci, trīs UHV radiostacijas un videoreģistratoru, kas nodrošina ierakstu ½ stundas garumā un palīdzēs strīdus situācijās izmantos makšķernieku kluba “Salackrasta” vīri, kuri dosies lašu un taimiņu sargāšanas reidos.  

Projektu koordinatore Solvita Kukanovska uzsver “iegādātais aprīkojums izmantos zivju resursu aizsardzības reidos, kas sadarbojoties pašvaldībai, valsts institūcijām, makšķernieku klubam  „Salackrasti” un  Vidzemes zvejnieku biedrībai notiks oktobrī un novembrī.” 

“Lašu un taimiņu nārsta laikā rīkosim ne tikai reidus, bet vairākās vietās pie upes izvietosim video novērošanas kameras, kas fiksēs visu pie upes notiekošo,“ stāsta novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, “pirmo reizi lašu un taimiņu nārsta sargāšanā izmantosim nakts redzamības termovizoru, tas nozīmē, ka upe būs pārskatāma arī diennakts tumšajā laikā, mēs sargāsim mūsu lašus un taimiņus.”

Atgādinām, ka par makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu tiek uzlikts naudas sods no trīsdesmit līdz septiņi simti euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma rezultātā iegūtās zivis. Savukārt, par nelikumīgi iegūto zivju pirkšanu, pārstrādāšanu, pārdošanu, glabāšanu vai transportēšanu tiek uzlikts naudas sods no septiņdesmit līdz četri simti piecdesmit euro, konfiscējot pie pārkāpēja atrastās nelikumīgi iegūtās zivis. 

Malu zvejniekiem der padomāt, jo par laša vai taimiņa iegūšanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz kriminālatbildību, kā rezultātā tiesa var piemērot sodu, nosakot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums – vismaz simts četrdesmit trīs euro par vienu īpatni. 

Lašu un taimiņu nārsta laikā Salacgrīvas novada dome izsludina akciju – Upes sargs, kuras laikā aicina iedzīvotājus piedalīties lašu un taimiņu sargāšanā. Izdarīt to var pavisam vienkārši – ja redzi “maliķi” darbībā nofilmē vai nofotografē viņu un atsūti materiālu mums ilga.tiesnese@salacgriva.lv . Labāko materiālu autors saņems balvu. 

Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930