28. augusts, 2015, Piektdiena

Guste, Auguste

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Mārtiņdiena PII „Randa” mazākajiem audzēkņiem.

16.11.2011 09:07

Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Arī pirmskolas izglītības iestādes „Randa” paši mazākie audzēkņi Mārtiņdienai gatavojās jau labu laiciņu iepriekš. Darbiņu daudz- mūzikas skolotājas Lienes pavadībā jāmācās latviešu tautasdziesmas par Mārtiņiem, savukārt audzinātājas Aiva, Evija un Guna centās katram iemācīt dzejolīti, tika pārrunāti seno latviešu ticējumi par Mārtiņdienu un minētas mīklas, tika zīmēti, līmēti, krāsoti mārtiņgaiļi un latvju aizsargzīmes.

mārtiņdiena.jpg

Visbeidzot ir klāt pati Mārtiņdiena-10.novembra rītā mazie uz bērnudārzu dodas pacilātā garastāvoklī, somā ir izvēlētā maska un gardumi svētku galdam, jo ,kā saka mana mazā: ”mums šodien būs Mārtiņdienas ballīte”. Un bērni to ļoti ir gaidījuši. Visjautrākā un skaistākā Mārtiņu ieraža ir tērpšanās maskās, mazie bija iejutušies dažādos tēlos –gaiļi, velniņi, čigāni, lapsas, suņi, lāči.Nu tika dziedātas ķekatu dziesmas un skandētas latviešu tautasdziesmas, kā arī bērni ar audzinātājām gāja rotaļās. Kad savās mājās ir kārtīgi pasvinēts, tad var doties budēļos pie pirmskolas grupiņas bērniem, kas mazajiem izvērtās par varenu piedzīvojumu. Tur mazos budēlīšus sagaidīja lielākie budēlīši un nu tik jautrības varēja sākties, jo kopā ir jautrāk- ar audzinātājām tika izietas dažādas rotaļas un dziedātas dziesmas.

Pēc latviešu ticējumiem Mārtiņos ir jāvēro laika apstākļi, lai varētu pareģot kāda būs ziema. Mazie kopā ar audzinātājām pareģoja, ka ziemā būs gan sals, gan sniegs, jo-jābauda būs arī ziemas prieki! Svētku kulminācija bija svētku galds ar vecāku sarūpētiem kārumiņiem, ko mazie bija godam nopelnījuši.

PII „Randa” mazākajiem audzēkņiem par dažādām latviešu tautas tradīcijām tiek runāts visa gada garumā.To atzinīgi vērtē vecāki .Latviskums un tradīcijas bērnos ir jāieaudzina jau no mazotnes. Turklāt tautas tradīcijas vislabāk bērni apjauš, vērojot norises dabā, kā arī iepazīstot viņu vecumam atbilstīgu darbošanos.

PII „Randa” mazāko audzēkņu vecāku vārdā- Inga Čekaļina.

mārtiņdiena3.jpg

mārtiņdiena4.jpg

mārtņdiena2.jpg

Komentāri (0)